13 °C
kevés felhő

Óriási blamázs: kiütéses vereséggel búcsúztak

2020.01.16 - 08:40

Borzalmas második félidei teljesítménnyel búcsúzott a Román Kupa küzdelmeitől a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata. Mauro Procaccini edző tanítványainak bizalomgerjesztő első húsz percnyi játéka teljesen megváltozott a szünet után-

Négy pontos hátrányt kell ledolgozni Sepsiszentgyörgyön, hogy a Szatmárnémeti VSK bejusson a női kosárlabda Román Kupa legjobb négy csapata közé. Ezzel a gondolattal utazott Mauro Procaccini edző alakulata a háromszéki településre, azonban a szerdai nap nem úgy sikerült, ahogy azt eltervezték: csúfos vereség lett a vége, így a címvédő zöld-fehér gárda kettős győzelemmel jutott az elődöntőbe.

Pedig a szerda esti meccs nem is kezdődött rosszul a Maja Miljkovic, Oláh Andrea, Lauren Ervin, Alina Podar, Bernice Mosby felállásban kezdő VSK-nak, és elvileg 42 másodperc után összetettben egál volt az eredmény (a szatmári 67–71 után 0–4-re vezetett Sepsiszentgyörgyön a VSK). Egy perccel később egyenlített a Sepsi, és innen egy rendkívül kiélezett csata kezdődött. A szatmáriak 12–15-re, 14–17-re is vezetett, de a házigazda kiegyenlített, majd az első negyed utolsó támadásából beállította az addigi legnagyobb előnyét is, miután Kristina Topuzovic triplája beakadt (25–19).

A hat pontos fórt a 13. percig tartani tudta Zoran Mikes edző csapata, viszont ezután egy percekig tartó „aszály” következett. A 16. percben Mosby egyenlített 31-re, majd még egyszer vezetést is szerzett a VSK-nak az amerikai lány (31–32). A hazaiak viszont visszavették az irányítást és a szünetig négy pontot tettek a két csapat közé (40–36).

Ami ezután jött, az szatmári szempontból a katasztrófa kategóriába sorolható. Felismerhetetlen volt a VSK játéka, támadást sem tudtak végi vinni, a dobáskísérletek pedig pontatlanok voltak. A 23. percben már tizenhárommal vezetett az ellenfél (49–36), amikor betalált az első szatmári dobás is. Fél perces hárompontos csatát a Sepsi nyert meg 2–1-re (55–41), majd négy percen keresztül egyetlen pontot sem tudott szerezni a VSK. Ekkor már 21 pontos hazai előnyt mutatott az eredményjelző (62–41), amiből az utolsó szünetig csak három pontot sikerült faragni. Már nem csak sejteni, de tudni lehetett, hogy innen nem lehet fordítani, viszont a VSK játékosai az utolsó percben nem tettek semmit azért, hogy ne legyen egy csúfos vereség a vége. Az utolsó negyedben is három percet kellett várni az első szatmári pontokig (73–51). Ervin (képünkön piros mezben) csak „díszlet” volt a pályán, védekezésben és támadásban sem segítette a csapatot, ezért Procaccini is lecserélte. A helyére felálló Adina Stoiedin fél perc alatt három lepattanót is begyűjtött a támadásban, viszont a pontatlan dobások miatt a VSK nem haladt a pontgyűjtésben. Mosby és Oláh Andi pontjaiból élt a szatmári alakulat, így a 38. percben még „csak” huszonhárom pont volt a VSK hátránya (82–59). A maximális, 29 pontos előnyt Demeter Nóra kosara állította be (90–61), de a végén még beakadt Mosby dobása is, így 27 pontos vereséggel zárta a meccset a VSK.

Annyi vigasza lehet a szatmári alakulatnak, hogy Mosby révén a meccs leghatékonyabb játékosát adta. Viszont Miljkovic és Ervin gyengén játszottak, Oláh Andi sem hozta a tőle megszokott jó teljesítményt, aminek a „gyümölcse” meglátszik a párharc végeredményén is.

Így a VSK „pihenhet” február 15-én sé 16-án, amikor a Sepsi-SIC, az FCC Baschet Arad, a Kézdivásárhelyi SE és az Agronomia Bukarest a Román Kupáért küzd majd a négyes döntőben. Vélhetően a Női Közép-Európa Ligába sem jut majd túl a csoportkörön, így Procaccini teljes erőbedobással koncentrálhat majd a bajnokságra, de az olasz szakvezetőnek arra is lesz bőven ideje, hogy kigondolja, miként lehet legyőzni a Sepsit.

Vasárnap folytatás a Nemzeti Ligában is. A VSK idehaza játszik 18 órától az aradiak ellen. Ez lesz a középszakasz A-csoportjának a második fordulója, és a szatmáriaknak kötelező a győzelem, máskülönben a második helyet is elveszíthetik a szériában.

Női kosárlabda Román Kupa, negyeddöntő, visszavágó

Sepsi-SIC – VSK 90–63 (25:19, 15:17, 27:13, 23:14).

Sepsi (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Jovana Pasic (12/7/2), Demeter Nóra (4/2/3), Andra Mandache (17/3/4), Annemarie Gödri-Părău (9/3/8), Chrissi Givens (31/3/2) – Orbán Nikolett (6/5/1), Cătinean Ștefania, Jelena Vucetic (12/3/0), Kristina Topuzovic (9/4/0), Kovács Renáta (0/0/1), Natalie Butler (0/1/0). Vezetőedző: Zoran Mikes.

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Bernice Mosby (25/8/2), Oláh Andrea (8/2/2), Maja Miljkovic (8/3/3), Alina Podar (11/1/1), Lauren Ervin (7/5/2) – Carla Popescu, Adina Pop (0/1/1), Flavia Ferenczi (2/1/2), Adina Stoiedin (2/3/0), Andreea Huțanu (0/1/1). Vezetőedző: Mauro Procaccini.

Továbbjutott: a Sepsi-SIC kettős győzelemmel, 161–130-as összesítéssel.

Kézdivásárhelyi SE – Kolozsvári CS Universitatea 74–66

Tj.: a KSE kettős győzelemmel,131–120-as összesítéssel

Agronomia Bukarest – CSM Alexandria 70–45

Tj.: az Agronomia, 105–92-es összesítéssel.

FCC Baschet Arad – Brassói CSTBv Olimpia 78–60

Tj.: az Arad kettős győzelemmel, 144–120-as összesítéssel.

Szöveg: Pesek Attila