2024. 03 29.
18 °C

Óriási pontokat szerzett a Fradi és a CFR is

2019.10.25 - 02:21

A Ferencváros és a Kolozsvári CFR is egyaránt 1-0-ra nyert idegenben csütörtökön a labdarúgó Európa Liga csoportküzdelmeinek harmadik fordulójában: az Üllői útiak Moszkvából, a Gépész utcaiak pedig Rennes-ből hozták el a három pontot.

A CSZKA Moszkva – Ferencváros találkozón a szünetig egyértelműen a hazaiak akarata érvényesült, sokszor 7-8 fehérmezes is a saját 16-osán belül vagy annak előterében védekezett. A moszkvaiaktól Ahmetov a 23. percben a kapufát találta el, majd Vlasic és Sigurdsson is ziccert rontott.

A második játékrész első tizenöt percét mintha átaludták volna a csapatok, majd a Ferencváros kezdett el bátrabban játszani. Okosabban, türelmesebben járatták a labdát, igaz, az oroszok lendülete is kitartott. A hajrában pedig megszületett az „aranygól” is: a 72. percben csereként beállt Iseal tört be a 16-oson belülre, lövését védte Akinfejev, a kipattanó viszont Zubkov elé került, aki középre tette a labdát, a 84. percben beállt Varga Roland pedig az üres kapuba passzolt (0–1). A Fradi két cserejátékosa tehát eldöntötte a három pont sorsát, és ezzel az eredménnyel a zöld-fehérek még játékba maradnak a továbbjutást jelentő első két hely valamelyikért.

A két csapat a következő körben újra összecsap egymással, november 7-én a Groupama Arénában a Ferencváros lesz a házigazda.

A H-csoport másik mérkőzésén az Espanyol a Ludogorec otthonában győzött 1-0-ra, s a csoport élére állt.

A Fradi egyébként közel 15 év, pontosabban 5425 nap után nyert újra főtáblán nemzetközi kupamérkőzését, akkor az UEFA Kupa csoportkörében a Hearts vendégeként győzött ugyancsak a 1–0-ra.

„Nagyon nehéz ellenfelünk volt, mindkét csapatnak sok helyzete volt. Különösképpen örülök annak, hogy az együttesem összeszedte magát a második félidőben és megszerezte azt a három pontot, amely rendkívül fontos volt mindkét gárdának” — fogalmazott a lefújás után Szerhij Rebrov, a Ferencváros vezetőedzője. Az ukrán szakember hozzátette, mindig az eredmény a legfontosabb, az Európa-liga pedig extra motivációt jelent az együttesének.

Három kiállítás, kihagyott 11-es, egy gól

Franciaországban az augusztus 25. óta nyeretlen Stade Rennais FC fogadta a román bajnokot. A Kolozsvári CFR viszont azzal a tudattal lépett pályára Roazhon Parkban, hogy eddig még soha nem tudott francia csapatot verni nemzetközi meccsen (három vereség, három döntetlen). És úgy tűnt, ez csütörtökön sem történhet meg, ugyanis Julien Stephan vezetőedző legényei a kezdőrúgás pillanatától megrohamozták Arlauskis kapuját. Viszont a lendület csak 5 percig tartott, ugyanis ezután a franciáknak teljesen át kellett gondolniuk a stratégiát Mendy kapus óriási hibája után: a 27 éves hálóőr a 16-os vonalon elkaszálta a kapura törő Lacina Traorét, amiért azonnal járt a piros lap. A 16 éves Bonet vette át a helyét, viszont a fiatal srác nem helyezkedett jól Ciprian Deac szabadrúgásánál, a román válogatott középpályás mesteri lövése pedig a hálóban landolt (0–1).

A franciák leblokkoltak, a CFR játéka pedig feléledt, viszont a kolozsváriak ziccerei rendre kimaradtak. A 28. percben pedig majdnem jött a hidegzuhany: Boli szabálytalankodott a 16-oson belül, így 11-eshez jutott a Rennes. Mázlijuk volt azonban a látogatóknak, mert Niang a kapu mellé lőtte a büntetőt.

Alig álltak fel a játékosok a második félidőre, Camavinga mehetett is vissza az öltözőbe, miután a 16-os előterében Omranival szemben szabálytalankodott. A kettős emberelőny viszont nem tett jót a CFR-nek, hiszen „hátradőltek” Dan Petrescu legényei. A folytatásban a hazaiak uralták a játékot, a CFR egyáltalán nem volt veszélyes, sőt Sušić a 82. percben megkapta a második sárga lapját, így a kolozsváriak is egy emberrel kevesebben fejezték be a játékot.

Kibekkelték a győzelmet, megszerezték első pontjaikat francia csapat elleni mérkőzésen, viszont teljesítmény hagy némi kívánni valót. Kettős emberelőnyben ugyanis a kapu közelébe sem jutott el a CFR, és kérdés, ez a játék mennyire lesz elég a novemberi visszavágón, amikor a Stade Rennais FC a visszavágás reményében utazik majd Kolozsvárra.

Európa Liga, 3. forduló

E-csoport

Stade Rennais FC – Kolozsvári CFR 0–1 (Deac 9. p; kiállítva: Mendy 5., Camavinga 46., – Rennais; Sušić 82. – CFR)

Celtic Glasgow – SS Lazio 2–1 (Christie 67., Jullien 89., illetve Lazzari 40.)