×
2024. 04 25.

Oroszok elleni ikszel nyitottak a magyar lányok

2014.12.08 - 07:00

A magyar lányok döntetlennel kezdték a női kézilabda–Eb-t, míg a bátortalanul játszó románok sima vereséget szenvedtek a norvégoktól.

A magyar válogatott döntetlent játszott az orosz csapattal a győri csoportban a magyar–horvát rendezésű női kézilabda Európa–bajnokság vasárnapi nyitófordulójában. A debreceni szériában a norvég válogatott az esélyeknek megfelelően magabiztos győzelmet aratott a román csapat felett.

Az olimpiai–bajnok skandinávok sikere egy percig sem forgott kockán, ráadásul Gheorghe Tadici szövetségi kapitány tanítványai rengeteg hibával játszottak. Ezzel a teljesítménnyel vélhetően a dánoknak sem okoznak sok fejtőrést a ma késő délutáni mérkőzésen.

A magyar lányok majdnem teltház, 4800 néző előtt játszott az oroszok ellen. Az első tíz percben Jevgenyij Trefilov szövetségi kapitány tanítványai elhúztak 5–1-re, de a szünetig már csak egy góljuk maradt az előnyből (15–14). A fordulást követően kiélezett maradt a csata, hol az egyik, hol a másik csapatnál volt az előny. A hajrában 29–27-re vezetett a győri közönség által buzdított hazai gárda, ám emberelőnybe kerültek az oroszok, és egyenlítettek. Kedden a vereséggel nyitó lengyelek ellen szintén a továbbjutás szempontjából fontos találkozó következik.