2024. 04 26.
14 °C

Országos bajnok sporttáncosok

2016.11.07 - 15:15

Eduard Ignat, a Szatmárnémeti Royal Dance Club sporttáncosa a legmagasabb fokozatot érte el, míg a Ciprian Marița, Oana Bumba, illetve a Tudor Sabău, Luana Arnauț párosok bajnokok lettek.

Beért a sokéves munka gyümölcse a Szatmárnémeti Royal Dance Clubnál, hiszen Ovidiu Ignat, Varga Ottó, Cristian Cordea Mikle és Marius Iepure edzők tanítványai közül három páros is dobogóra állt az elmúlt hétvégén Nagyszebenben, a sportág legfontosabb hazai versenyén.

A Ciprian Marița, Oana Bumba páros a 14–15 évesek B–osztályos sztenderd versenyét nyerte meg, míg a Tudor Sabău, Luana Arnauț kettős a 12–13 évesek E–osztályos megmérettetésében bizonyult Románia legjobbjának.

A szász városban H–, E–, D–, C–, B– és A–osztályokban zajlottak a bajnoki küzdelmek, így mintegy 600 páros lépett a táncparkettre. Utóbbi kategóriában született a szatmári bajnoki bronzérem: Eduard Ignat és Luiza Jurcuț (képünkön) a 16–18 évesek A–osztályos latintánc-versenyében a harmadik helyen zárt. Edi Ignat egyébként ezzel az eredménnyel fokozatot váltott, és a legmagasabb kategóriába, a nemzetközi S–osztályba lett sorolva. A Royal Dance Club kiváló sporttáncosa egyébként nem az első, aki ilyen magas szintet ér el az egyesülettől, az utóbbi 24 évben ugyanis Marius Iepure, Roxana Ștefanca, Sorin Mare, Cristina Veibel, GeorgeStruță, Horea Struță és Sânziana Tarța is nemzetközi fokozatot értek el. Edi egyébként köszönetet mondott azoknak a táncpartnereinek is, akik az elmúlt nyolc évben mellette voltak a versenyeken: Anca Feldi, Silvia Ruba, Nadia Nyiki és Luiza Jurguț.

A nagyszebeni versenyen további két páros jutott be a legjobb nyolcat felsorakoztató döntőbe. A David Decsei, Chereji Iulia kettős két versenyszámban is finalista volt a 14–15 éveseknél: a C–osztály sztenderd megmérettetésen az 5, a latintánc-versenyben pedig a 6. lett a szatmári duó. A George Râpan, Cerasela Torja kettős a 14–15 évesek D–osztályos viadalában a 7. helyen zárt.

„Ez egy kiváló teljesítmény a sportolóink részéről. Büszke vagyok tanítványaimra, akik hosszú, kitartó és kemény munka árán jutottak el oda, hogy bajnoki döntőbe táncoljanak, vagy a legfelső sporttáncos kategóriáig jussanak el. Köszönet ezért az edzőkollégáknak is, de a szülőknek is, akik támogatták gyermekeiket és bíztak bennünk” — mondta Ovidiu Ignat.