Őrzi veretlenségét az Unirea
Utoljára módositva: 2018-09-24 08:31:01

Az idény első három mérkőzésén ikszelt, de az utóbbi két bajnoki találkozóján nyert a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata, így folytatja remek sorozatát a Liga 3 ötödik csoportjában.

Győzelemmel ajándékozza meg a helyi harmadosztályos csapat a tasnádiakat, akik hétvégén ünneplik a fociegyesület fennállásának századik évét: az Unirea Besztercén is nyert, így öt meccs után veretlen a szériában.

A pénteki találkozó első félideje remekül sikerült a tasnádi legényeknek: Cristian Popa vezetőedző jól állította fel a csapatot, így kevés mozgásteret kaptak a besztercei játékosok. A 11. percben pedig megérdemelten a vezetést is megszerezték: Székely Krisztián iramodott meg középen, ziccerből, ajtó-ablak helyzetből pedig nem hibázhatott (0–1).

A gól még jobban felpörgette a tasnádiakat, továbbra is az Unirea volt a veszélyesebb csapat az ellenfél kapuja előtt. Székely tíz perccel a vezető találat után kettőre növelhette volna az előnyt, azonban az ollózó mozdulatból megrúgott labda Racoți ölében landolt.

A 23. percben emberhátrányba maradt a hazai csapat: Dobrea a mérkőzés elején színészkedésért kapta meg az első sárga lapját, a félidő derekán pedig a pálya közepén teljesen fölöslegesen rúgta fel Parnăut, amiért járt az újabb sárga, és ezzel együtt a piros lap.

Az emberelőny viszont nem mutatkozott meg a tasnádi játékba, a beszterceiek pedig enyhe mezőfölényben játszottak. Florin Görbe bravúrjaira, de a szerencsére is szükség volt, hogy a szünetig ne változzon az eredmény, igaz, az első félidő utolsó helyzeténél Racoți is nagyot védett túloldalt Cubaș erőteljes lövésénél.

Fordulás után is a beszterceiek maradtak fölényben, így egy kicsit a meglepetésként könyvelhető el, hogy Tasnád a második félidő elején megduplázta előnyét: ismét Székely volt a főszereplő, aki jobb oldalon futott fel, a keresztpasszára érkező Nemeș pedig a rövid sarokra érkezve emelt a kapuba (0–2). Bevált tehát Cristi Popa cseréje, aki a meccs második részében nyerő párosnak bizonyult Székely oldalán.

Igaz, a hazai csapat kicsit ráijesztett a tasnádiakra, amikor sikerült egyet faragni a hátrányból: Bălău lökte fel ellenfelét a büntetőterületen belül, a megítélt 11-est pedig Stoianof értékesítette (1–2).

Szerencsére hamar eszmélt az Unirea csapata, és nyolc perccel később visszaállt a kétgólos előny: Székely és Nemeș ismét főszereplő volt, hiszen a két fiatal legény összjátéka után utóbbi ismét betalált (1–3).

Nem adta fel a küzdelmet a besztercei csapat, és a 72. percben az Unirea a kapufának köszönhette, hogy változatlan maradt az eredmény.

A nagybányai játékvezető, Székely Zoltán utolsó sípszava után is 3–1-et mutatott az eredményjelző, így a Tasnádi Unirea veretlen sorozattal kezdi a bajnokságot, három döntetlen után ugyanis sorozatban második találkozóját nyerte meg. Így a 6. forduló mérkőzése a csoport rangadója lesz: az éllovas Nagybányai Minaur jön szombaton Tasnádra.

Liga 3, 5. csoport, 5. forduló

Besztercei Unu Fotbal Club Gloria – Tasnádi Unirea 1–3 (0–1).

Gólszerzők: Stoianof (61. perc – 11-esből), illetve Székely (11. perc), Nemeș (54., 69.).

Kiállítva: Dobrea (23. perc – Gloria).

Tasnád: Görbe – Vincze L., Varga, Bălău, Parnău, Palinceac, Cubaș (Silaghi, 76. perc), Stanciu (Cocian, 87.), Ciul, Székely, Vincze D. (Nemeș, 46.). Edzők: Cristi Popa, Ovidiu Suciu.