×
2024. 04 27.

Összejöhet az első angol EL-döntő?

2019.05.03 - 03:51

A labdarúgó Európa Liga elődöntőjének első mérkőzésén az Eintracht Frankfurt hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Chelsea-vel, míg a másik összecsapáson az Arsenal 3–1-re legyőzte a Valenciát.

Londonban a spanyol vendégegyüttes nagy lendülettel kezdett, és a 11. percben szerzett vezető találatig már két nagy helyzetet is kihagyott. Mouctar Diakhaby gólja után (0–1) éledt fel Unai Emery edző csapata, és egy villámgyors kontra végén Alexandre Lacazette (képünkön) egyenlített (1–1). tíz perccel később a vezetést is megszerezték az angolok a francia játékos találatával, igaz, itt egy kis szerencse is kellett, a Valencia kapusa, Neto ugyanis rajta volt a labdán, de csak a gólvonalon túlról tudta kikanalazni a játékszert.

Az Arsenal kezdeményezőbben lépett fel a folytatásban, Lacazette-nek pedig kevés híján összejött élete első triplája az európai porondon. A találkozó utolsó húsz percre ellaposodott, a 90. percben pedig fontos gólhoz jutott az Arsenal, amikor Pierre-Emerick Aubameyang egy beadást egy méterről a kapuba passzolt (3–1).

Frankfurtban a házigazda német csapat Luka Jovics góljával szerzett vezetést az első félidőben, de a szünet előtt Pedro Rodríguez egyenlített. A játék képe alapján a döntetlennel inkább a Chelsea lehet elégedetlen, attól függetlenül, hogy az idegenben elért 1–1 kedvező pozíciót teremt a jövő csütörtöki visszavágóra.

Európa Liga, elődöntő, első mérkőzés

Eintracht Frankfurt – Chelsea 1–1 (Jovics 23. perc, illetve Pedro 45.)

Arsenal – Valencia 3–1 (Lacazette 18. perc, 26., Aubameyang 90., illetve Diakhaby 11.)