×
2024. 04 25.

Osváth Ricsi Európa–bajnok, Simona Gherman bronzérmes

2014.06.09 - 17:01

A romániai küldöttség eddig egyetlen érmet gyűjtött a Strasbourgban zajló vívó Európa–bajnokságon, amelyet a Bukaresti Steaua CSA párbajtőrvívója, Simona Gherman szerzett meg vasárnap.

A szülési szabadságáról májusban visszatérő sportoló a legjobb harminckettő között csapattársát, és a világranglista korábbi első helyezettét, Ana Maria Brânzát verte 9–8-ra, azonban az elődöntőben kikapott a francia Marie Florence Candassamytól. Gherman a 3. helyen zárt, Brânză a 23. lett, míg a Staua szatmárnémeti párbajtőrvívója, Simona Pop–Deac az 51. pozícióba lett sorolva, miután a 64-es táblán kikapott az elődöntőig menetelő francia Josephine Jaques Andre Coquintól. A női párbajtőrvívó–csapat negyedik sportolója, Maria Udrea a 42. lett. A férfiak küzdelmében a Szatmárnémeti VSK párbajtőrvívója közel állt a legjobb tizenhat közé jutáshoz, azonban a főtáblás asszóban 14–12-re kikapott az ukrán Igor Reizlintől, így a 31. lett. Csapattársát, Árkosi Bertalant is egy ukrán búcsúztatta, egy körrel korábban: a szatmári legény 15–14-re kapott Bogdan Nikisintől, ezzel a 62. pozícióban fejezte be a küzdelmeket. A Marosvásárhelyi CSU szatmárnémeti sportolója, Nyisztor–Csáki Sándor a 40. lett. A férfi tőrvívók versenyében a Temesvári Poli CSU szatmárnémeti versenyzője, Teofil Moisuc a 63. helyen zártak a küzdelmeket. A magyarországi kerekesszékes szatmárnémeti származású sportolója azonban remekelt: az A–kategóriás egyéni kardversenyben ezüst–, majd a tőrvívók küzdelmében aranyérmet szerzett.