Tivadar
15 °C

Osztályzóra megy az Olimpia

2016.06.04 - 15:16

Nem sikerült itthon tartani szombaton a játékban levő három pontot a Pankotai Şoimii elleni bajnoki mérkőzésen, így a Szatmárnémeti FC Olimpia osztályzót kell játszot azért, hogy megőrizze a második vonalbeli helyét.

Szombaton viszont nem cask a szatmári legényeken múlt a siker. Mircea Bolba legényei egyértelmű mezőnyfölényben játszottak, Muntean, Buhăescu és Villand az első tizenhét percben féltucatszor célba is vette Irimia kapuját, de a 42 éves hálóőrt mindig hárítani tudott. Végül a 36. percben a pankotaiak betonvédelme is meingott: Bura jobb oldali betörésénél Suciu akaszkodott a szatmárira, amiért a ştefăneşti-i Călin Dan azonnal tizenegyest ítélt. Buhăescu lába nem remegett, egy laza testmozdulattal jobbra küldte Irimát, ő pedig balra gurította be a labdát (1–0).

A szünet után kissé kiegyenlítődött a játék, de a vendégek továbbra sem jelentettek veszélyt Şuta kapujára. Az 59. percben azonban egy hibasorozat után Muzsnay Zsolt edző legényei egyenlíteni tudtak: a bírók szemet hunytak Dragalina támadó szabálytalansága felett, és míg a szatmáriak a játékvezetői sípszavára vártak, addig a pankotaiak támadója kiegyenlített (1–1). A kapott gól után nehezen ocsúdott fel a szatmári csapat, de lassan sikerült visszavenni az irányítást. A 70. percben Buhăescu távoli lapos lövése csak milliméterekkel ment mellé, majd kilenc perccel később a közeli fejesét a vonalról védte Irimia. Az ebből indított kontrát Heil szabálytlanaul állította meg, amiért a sípmester sárga lapot adott, de mivel ez már a második figyelmeztetése volt a szatműri védőnek, ezért tíz perccel a vége előtt már mehetett az öltözőbe. Emberhátrányba sem omlott össze az Olimpia, nyomás alatt tartotta a vendégek védelmét, akik többször is megingottak, viszont Călin Dan folyamatosan szemet húnyt a szabálytalanságok mellett: egyszer Buhăescut rántották le, majd Munteanut könyökölték le, Dubeştean röplabdázhatott a kapuja előtt büntetlenül. Másrészt Irimia már a 70. perctől próbálta tördelni a játékot időhúzással, de Călin Dan csak hosszabbítás utolsó percében figyelmeztette sárga lappal a kapus tetteit. A végére a Şoimii is kilenc mezőnyjátékossal maradt, miután Marius Ion brutális szabálytalanságát pirossal „jutalmazta” a sípmester. A győztes gólt már nem találta az Olimpia, így a végén a pankotaiak ünnepelhettek, az Olimpia játékosai pedig kimerülten rogytak a földre.

„Nincs mit szemrehányni a fiúknak, hiszen mindent megtettek, amit tőlük tehettek. Ennyit bírtak. Hajtottak, játszottak, de ennyit bírtak. Biztos vagyok, hogy többet is hozzá tettek volna ehhez a meccshez, ha bírtak volna — mondta elkeseredve a mérkőzés végén Bolba. — Sajnos a megfelelő téli felkészülés hiánya kiüt ilyen helyzetekben. Másrészt a meccs tétje is rányomta a bélyegét néhány játékos teljesítményére. Vállalom a felelősséget, elnézést kérek a fiúk nevében a közönségtől, akik ma is mellettünk voltak. Remek volt érezni a támogatásukat, köszönjük nekik, hogy eljöttek ilyen szép számban. Most azt tudom ígérni, hogy a fiúk összeszedik magukat és úgy készülünk majd az osztályzóra, hogy megnyerjük azt, és bent maradunk a Liga 2-be” — folytatta a szakvezető.

Az osztályzót az 1-es Csoport alsóházának 3. helyén záró Gloria Buzău csapatával játsza az Olimpia.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET!

Liga 2, 2-es Csoport, alsóház, 10., utolsó forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – Pankotai Şoimii 1–1 (1–0).

Olimpia Stadion, Szatmárnémeti, 3000 néző, vezette: Călin Dan (Ştefăneşti – Argeş megye)

Gólszerzők: Buhăescu 37. perc (11-esből), illetve Dragalina (59.).

FC Olimpia: Şuta – Ciul, Onicaş, Heil, Iuhas (Sălăgeanu, 57. perc), Rus, Muntean, Villand, Bura (Bîgiu, 68.), Buhăescu, Faur (Lukács, 83.). Vezetőedző: Mircea Bolba.

Şoimii: Irimia – Alin Mihai (Marius Ion, 46. perc), Pirtea (Vasi, 72.), Gîlcă, Dragalina, Issa, Daniel Dan, Dubeştean, Siminic, Suciu (Leucuţa, 56.), Pavel. Vezetőedző: Muzsnay Zsolt.

Kiállítva: Heil (80. perc), illetve Marius Ion (90+2.).