Osztályzót érhet az újvárosi győzelem
Utoljára módositva: 2019-06-06 12:15:44

A Szatmárnémeti VSK Olimpia idegenben nyerte meg a labdarúgó Liga 4-es osztályzó első mérkőzését idegenben, így lépéselőnyben várhatja a szombat délelőtti hazai visszavágót.

Három gólos előnyt szerzett a Szatmárnémeti VSK Olimpia labdarúgócsapata a Talna elleni negyedosztályos bajnoki döntő első mérkőzésén, Avasújvárosban.

Mint ismeretes, a két együttes veretlenül zárta a bajnoki alapszakaszt. A Talna 19 győzelemmel és 3 döntetlennel zárt az A-csoport élén, míg a VSK Olimpia nem talált ellenfelére a B jelzésű szériában, és 22 bajnokiból 22-t nyert meg az alapszakaszban. A rájátszás elődöntőjében viszont a Talna elszenvedte első idénybeli vereségét, viszont a bélteki 2–1 ellenére bejutott a fináléban, hiszen előzőleg odahaza 3–1-re győzte le a Științát. Ezzel szembe a VSK Olimpia a rájátszásban is tarolt, és 9–0-s összesítéssel lépte le a Kaplonyi AS-t. A sorozat pedig folytatódott a fináléban is.

A szerda késő délutáni avasújvárosi meccsen Ritli Zoltán edző legénységének gólzsákja, Gabriel Cădar már a negyedik percben vezetéshez juttatta a vendégeket. A szünet előtt kettőre növelte a szatmárnémeti csapat az előnyt Flaviu Ionescu találatával.

Marian Demian szerencsétlen megmozdulása után változott az eredmény: egy szatmári beadás után a Talna játékosa ért labdához, akiről a laszti az újvárosi kapuba landolt, így fél órával a vége előtt már 3–0-ra vezetett a VSK Olimpia.

Tíz perccel később szépíthetett volna a hazai csapat, azonban Casian Bere kihagyta a megítélt 11-est, így a két együttes szombaton 3–0-s állásról folytatja a bajnoki döntőt.

Szombaton 11 órától a szatmárnémeti Olimpia Daniel Prodan Stadionban rendezik a visszavágót, a győztes pedig készülhet a Liga 3-as osztályzóra, amelyet június 15-én és 22-én rendeznek oda-visszavágó rendszerben. A román szövetség (FRF) által februárban rendezett sorsolás szerint az osztályzó első mérkőzését hazai pályán játssza majd Szatmár megye bajnoka, míg a visszavágón a Beszterce-Naszód megyei negyedosztályos győzte lesz a házigazda. Arról már korábban beszámoltunk, hogy az ellenfél neve ezen a hétvégén dől el, ugyanis a Beszterce-Naszód megyei Liga 4 rájátszásának utolsó fordulója előtt a Nagydemeteri ACS-t, az Óradnai Minerult és a Naszódi Progresult egy pont választja el a táblázat élén.

Liga 4, rájátszás, négyes döntő, döntő, 1. mérkőzés

Avasújvárosi Talna – Szatmárnémeti VSK Olimpia 0–3 (Cădar 38., Ionescu 38., Demian 63. – öngól).

Talna: Daniel Miclea – Radu Zaharia, Ioan Boje, Casian Bere, Lucian Homorozan, Florin Zaszlati, Erdei Sándor, Denis Filip, Marian Demian, Alex Velea, Medve Dávid. Cserepad: George Botoş, Michael Fedorca, Alin Negru, Büte János, Denis Vaşvari, Kovács Attila, Dumitru Torz. Edző: Lucian Homorozan.

VSK Olimpia: Daniel Oşan – Călin Vădan, Vlăduţ Ţoca, Raul Ritli, Flaviu Ionescu, Bogdan Nyilvan, Schwarczkopf István, Angelo Şimon, Vasile Chitaş, Bogdan Faur, Gabriel Cădar. Cserepad: Raul Cherecheş, Mircea Bordac, Marius Doroş, Rareş Nyilvan, Luca Tincău, Jakab Martin, Vlad Maxim. Edző: Ritli Zoltán.