×
2024. 04 20.

Ott a meglepetés: búcsúztatta Ronaldot és a Juventust az Ajax

2019.04.17 - 02:12

A hazai döntetlen után az Ajax idegenben 2–1-re megverte a Juventust, így a holland csapat jutott be az elődöntőbe a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

Torinóban az első negyedórában a hazai csapat uralta a meccset, beszorította ellenfelét, ám igazi helyzetet nem tudott kialakítani, viszont a vezető találatig várni kellett: Pjanic szöglete után Cristiano Ronaldo hét méterről fejjel a kapuba bal alsó sarkába juttatta a labdát (1–0), és ezzel a portugál csatár a 126. találatával megerősítette helyét a BL örökranglistájának élén. Az olasz drukkerek még javában a gólt ünnepelték, amikor egy amszterdami támadást záró gyenge átlövést Donny van de Beek vett át üresen a tizenhatoson belül, és a jobb alsó sarokba lőtt (1–1).

A második játékrészben a holland együttes nagy lendülettel kezdett, gyorsan fölénybe került, s uralta a középpályát, így a félidő közepén megérdemelten jött a vezető találat: Schöne jobb oldali beadására érkezett a hosszú sarkon Matthijs de Ligt, aki három embert lefejelve a jobb felsőbe bólintotta a labdát (1–2). A Juventus hátrányban sem tudott váltani, így kiestek. Az Ajax viszont az első csapat a BL történelmében, amely a selejtezőből indulva jutott el az elődöntőig. A továbbjutást jelentő gól szerzője, a 19 éves De Ligt pedig olyan fiatal, hogy még meg sem volt születve, amikor az Ajax legutóbb BL-elődöntőt játszott (1996-ban a döntőig jutott az amszterdámi alakulat, akkor 11-esekekkel a Joventustól kapott ki).

Ugyanakkor az ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldo 2010 óta először nincs ott csapatával az elődöntőben. Az Ajax pedig a címvédő Real Madrid után, az olasz bajnokot is elbúcsúztatta.

A Barcelona már az idegenben 1–0-ra megnyert első mérkőzésen megalapozta továbbjutását a Manchester Uniteddel szemben. Lionel Messi a visszavágó 16. és 20. percében is betalált (2–0), ám a második alkalommal David de Gea hibája is kellett a gólhoz, ugyanis a labda a vendégek spanyol kapusának hóna alatt jutott a hálóba. A katalánok a folytatásban is fölényben voltak, a végeredményt pedig Philippe Coutinho állította be. A Barcelona immár 31 meccs óta veretlen hazai pályán a BL-ben.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó

Juventus – Ajax 1–2 (Ronaldo 28. perc, illetve Van de Beek 34., De Ligt 67.); továbbjutott: az Ajax, 3-2-es összesítéssel.

FC Barcelona – Manchester United 3–0 (Messi 16., 20., Coutinho 61.); tj.: a Barcelona, kettős győzelemmel, 4–0-s összesítéssel.