×
2024. 04 25.

Óvári, a kupaspecialista

2016.06.11 - 16:37

Az elitliga-győztes Pusztadaróci Recolta második nekifutásra sem tudta megnyerni a labdarúgó Román Kupa megyei döntőjét, míg az Óvári Someşul már a negyedik alkalommal hódítja el a serleget.

A várakozásoknak megfelelően elég jó iramú mérkőzést hozott a labdarúgó Román Kupa megyei döntője, a Pusztadaróci Recolta és az Óvári Someşul együttesek összecsapása. Szombaton a szatmárnémeti Olimpia Stadionban a megyei labdarúgás két legjobb csapata küzdött meg, mindkét keretben bőven akadt rutinos játékos.

A kezdeti óvatos játék után Feier adta meg a meccs alaphangulatát: a Recolta játékosa tört kapura, Olaru az utolsó pillanatban nagyot védett. Válaszként a Someşul megszerezte a vezetést: Godje bal oldali szabadrúgásból emelt Potra fejére, aki zavartalanul csúsztatott közelről Oşan kapujába (0–1). Öt perccel később Mester Nándi egyenlíthetett volna, de 25 méterről megeresztett bombalövését védeni tudta az óváriak kapusa. Azonban az addig jól védő hálóőr hatalmasat hibázott a szünet előtti pillanatokban: rosszul állította fel a sorfalat egy szabadrúgásnál, ő is rosszul helyezkedett a kapuban, így Lauruk 18 méterről simán emelhette a labdát a léc alá, a kapus csak néző volt a helyzetnél (1–1). A szünet azonban a Rekinek a legrosszabbkor jött, hiszen elvágta a lendületüket. Ráadásul a fordulást követő első percben a Someşul ismét vezetést szerzett: ismét Godje volt a szabadrúgáspasszal, de ezúttal a veterán Kirner érkezett a beívelt labdára és fejelt a nála három évvel fiatalabb, 38 éves Oşan kapujába (1–2). Kirner azonban nem játszotta végig a meccset, ugyanis a 89. percben a második sárga után piros lappal kiállította őt a FIFA-igazolvánnyal rendelkező nagykárolyi játékvezető, Kovács „Tisza” István. Így további izgalmakat hozott a találkozó hajrája, ugyanis a Reki próbált nyomást gyakorolni ellenfelére, de hatalmas helyzetek maradtak ki, így az eredmény sem változott.

A Pusztadaróci Recolta 2012-ben is az óváriaktól kapott ki a kupadöntőben, most második alkalommal jutott el a fináléig, de ezúttal sem sikerült elhódítani a trófeát. Mihai Sabău-Svegler edző legénységének viszont nem ért véget az idény, hiszen 18-án Bihar megyében a harmadik vonalbeli osztályzó első találkozóját játsszák, 25-én következik majd a visszavágó.

„Remélem, hogy a mostani vereség ráébreszti a játékosaimat, hogy minden helyzetet ki kell használni — mondta a döntőt követően Sabău-Svegler. — Nagyon sok gólhelyzetet puskáztunk el. Ebből a meccsből tanulni kell, talán még jókor is jött, és a bihariak elleni találkozóra összeszedik magukat” — tette hozzá.

Túloldalt Adrian Micaş edző-játékos természetesen örült annak, hogy a csapata idén is tudott szerezni egy trófeát. „Bebizonyítottuk, hogy jó csapat vagyunk és jó játékosaink vannak. Gratulálok a fiúknak, hiszen megérdemelték ezt a sikert, így szépen ért véget az idény” — nyilatkozta Micaş, aki még nem tudja, hogy marad-e az óvári alakulatnál vagy más csapathoz szerződik. „Egyelőre ünneplünk, nem tudom, hogy mit hoz a jövő. Tárgyalni fogok természetesen a klub vezetőivel és meglátjuk, hogy mi a jövőbeli tervük” — folytatta.

Az óváriak egyébként a negyedik kupadöntőjüket nyerték meg, és várhatóan júliusban megkezdik az országos torna selejtezőjét, ahol egy szomszédos (várhatóan Máramaros) megye harmadik vonalbeli csapata lesz az ellenfél.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET!