szórványos felhőzet
1USD = 4.66 RON

Óvárival ikszelt az Olimpia FC

2014.01.19 - 13:24

Döntetlent játszott a negyedosztály B csoportjának éllovasával, az Óvári Someșullal a másodosztályos Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata.

A kedvezőtlen időjárás miatt a szatmárnémeti Mobila pályán rendezték a szombati felkészülési mérkőzést, bár pénteken még mikolai és szamosdarai lehetőségek voltak. "A körülményekhez képest jól játszottak a fiúk. Mondhatni, hogy állták a sarat" - mondta lapunknak Csik Tibor, az Olimpia FC vezetőedzője, aki szombaton az újoncoknak adott lehetőséget, az alapjátékosok külön, a Rania Sportbázis műfüves pályáján alapoztak.

A kevés gólhelyzetet hozó meccsen az Olimpia a 75. percben szerzett vezetést: Roatiș játszott össze Ciocotișannal, a kálmándi pedig nem hibázott (1-0). Tíz perccel később Toma egyenlített, a végéig pedig több gól már nem született.

Az Olimpia FC vezetőedzője elmondta, az e heti edzésekre még visszavár kér nagyszalontai játékost, Remeșt és Țocát, a többiek nem győzték meg. Az elmúlt héten ugyanis 11 labdarúgó volt próbajátékon. Hétfőn egy teremedzést és egy szabadtéri alapozást végeznek a fiúk, kedden labdás tréningen vesznek részt, szerda délben egy Bihar megyei településen a román élvonalbeli FC Botoșani ellen játszanak felkészülési mérkőzést, aznap délután 18 órától pedig a magyar NBIII-as Nyírbátor FC látja vendégül a "sárga-kékeket".