2024. 04 24.
14 °C

Padlóra került a Viitorul, biztató iksz a Videotonnak

2017.08.18 - 06:29

Gyakorlatilag 0–1-ről kezdődött csütörtök este Konstancán a FC Viitorul – Salzburg Európa Liga-mérkőzés, az osztrák vendégek ugyanis már az első percben vezetést szereztek a kontinentális kupasorozat rájátszásának első mérkőzésén.

Azok a nézők, akik lekésték a kezdőrúgást, így vélhetően a vendégcsapat vezető találatáról is lemaradtak: Boli vesztett el egy labdát a saját tizenhatosa előtt, amelyre azonnal lecsapott Hee-Chan Hwang, a koreai csatár pedig kíméletlenül kilőtte Rîmniceanu kapujának hosszú sarkát (0–1). De, mire ezek a bizonyos elkéső nézők helyet foglaltak, a Viitorul ki is egyenlített: Ţucudean bal oldalról, éles szögből Stankovic alatt gurított a hosszúba (1–1). Azt gondolhatta volna a szurkoló, hogy ezután csakis egy izgalmas mérkőzés várható, viszont ez a kívánsága nem teljesült. A pályán továbbra is az osztrákok akarata érvényesült, így megérdemelten vették át ismét a vezetést: Boli nem zárt kellően Lainer indításánál, így Wolf ziccerbe került, amit ki is használt – igaz, a gólhoz kellett kisebb szerencse is, hiszen a labda megpattant Țîru lábán, és ez pont elég volt, hogy becsapja a vetődő Rîmniceanut (1–2). Ezúttal elmaradt a román bajnok gyors válasza, ehelyett a Salzburg növelte előnyét. Két perccel a vezetőgól után is a vendégek maradtak mezőnyfölényben, Rzatkowski semmit mondó passza pedig annyira összezavarta a Viitorul védelmét, hogy Dabbur tizenhat méterről simán ki tudta rúgni az ellenfél kapujának a hosszú sarkát (1–3).

Fordulás után faraghatott volna a hátrányból a Viitorul, de Chițu ajtó-ablak helyzetből telibe találta az osztrák kapust. Utána leült a mérkőzés, gól sem született több (a meccs képe alapján a konstancaiak örültek ennek a legjobban), így a visszavágón a Viitorul játékosainak a legizgalmasabb eseménye lehet majd Wolfgang Amadeus Mozart szülőházának a meglátogatása.

A Videoton gól nélküli döntetlent ért el a szerb Partizan Beograd vendégeként. Izgalmasan indult a mérkőzés, ugyanis előbb a Partizannak volt egy kapufája, majd a Videoton is gólt szerezhetett volna, viszont ezt követően sokkal óvatosabbá vált a játék, a kapuk alig forogtak veszélyben. Mindkét gárda a biztonságra törekedett, egyik sem vállalt komolyabb kockázatot, így többnyire mezőnyjátékkal telt az idő. Néhány pontrúgás, vagy távoli lövés jelenthetett volna veszélyt, de ezek is többnyire elkerülték a kaput. A Partizan ugyan szerzett egy gólt, a Videoton lőtt egy kapufát, de mindkettőt szabálytalanság előzte meg, így ez sem volt valós veszély. Az utolsó pillanatokban mégis nyerhetett volna a magyar bajnoki ezüstérmes, de a szerbek kapusa nagy bravúrral védte Pátkai Máté közeli lövését.

A székesfehérváriak így jó helyzetből várhatják a jövő csütörtöki, felcsúti visszavágót. A párharc győztese a csoportkörbe jut.

Európa Liga-selejtező, rájátszás, első mérkőzés

FC Viitorul – Salzburg 1–3 (Ţucudean 7. perc, illetve Hwang 2., Wolf 28., Dabbur 31.)

Partizan Beograd – Videoton FC 0–0

Everton (angol) – Hajduk Split (horvát) 2–0

BATE Boriszov (fehérorosz) – FK Olekszandrija (ukrán) 1–1

Dinamo Zagreb (horvát) – Skënderbeu (albán) 1–1

FK Krasznodar (orosz) – Crvena zvezda (szerb) 3–2

Apollon Limassol (ciprusi) – FC Midtjylland (dán) 3–2

Hafnarfjördur (izlandi) – Sporting Braga (portugál) 1–2

PAOK (görög) – Östersund (svéd) 3–1