×
2024. 04 19.

Pándi, Faur és Bartincki a megye legjobb sportolói

2012.12.17 - 17:12

Az olimpiai sportágakban megosztott az első hely a megye legjobb sportolója címére, de először állhat a dobogó legfelső fokára cselgáncsozó. A nem olimpiai sportágaknál zsinórban második éve a nagykárolyi Bartincki Attila lett az első.

Több év után először maradtak le a dobogóról a Szatmárnémeti SK vívói, helyüket a Szatmárnémeti Unio SK cselgáncsozói vették át a megye legjobb sportolóinak ranglistáján. Pándi Karola és Mihaela Faur megosztva osztóznak az első helyen, de a képzeletbeli dobogó harmadik fokára is a Terely Mihály, Ramona Igna–Paul, Czerlau Doina edzőhármas tanítványa, Cristian Şereş állhatott fel. A legjobb vívó a felnőtt egyéni és csapat-bajnok párbajtőröző Árkosi Bertalan lett, őt viszont még megelőzi a rangsorban a szintén cselgáncsozó Sámel Lóránd. Az elmúlt két év legjobbja, Amalia Tătăran, a Szatmárnémeti SK cselgáncsozója idén a 7. helyen zárt. Ebben a kategóriában egyébként négy cselgáncsozó, négy párbajtőrvívó, egy tőrvívó és egy atléta kapott helyet a legjobbak között.

Ez a Szatmár Megyei Sport- és Ifjúsági Igazgatóság (DJST) hétfői gyűlésén derült ki, de mindezt már egy korábbi lapszámunkban is megírtuk, vagyis jól tippeltünk a dobogós helyeket illetően. Ugyanakkor a DJST külön ranglistát készített a nem olimpiai sportágakat képviselő versenyzőknek, de az előző évek tapasztalataiból tanulva már előre elkészítették a táblázatot. Korábban ugyanis vita tárgya volt az olimpiai sportágak és a nem olimpiai sportágak tabelláinak elkülönítése. A nem olimpiai sportágak rangsorában zsinórban harmadik éve a Nagykárolyi Karate Do B.F.K.S. SE karatékája zár az első helyen, és sorozatban második éve Bartincki Attila lett a megye legjobbja. Öt követi a rangsorban csapattársa, Bács Máté, aki osztózik a pozíción a Szatmárnémeti Zanshin SK sportolójával, Răzvan Ţincával. Ebben a kategóriában egyébként tizenhárom sportoló kapott helyet. Négy karatéka a SKDUN szövetséghez tartozik, egy a WKC föderáció versenyein küzd. Emellett öt rádióamatőr, két sakkozó és egy látássérült tekéző.

A csapatok rangsorában a Szatmárnémeti Sportlíceum női ifjúsági országos- és Balkán-bajnok strandröplabdacsapata lett az első, a bajnoki ezüstérmes Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata lett a második, míg a fizikai fogyatékkal élők felnőtt csörgőlabda országos-bajnokságán aranyérmes szatmári csapat a harmadik helyen zárt a rangsorban.

A díjkiosztó ünnepséget csütörtökön 13 órától rendezik a szatmárnémeti ifjúsági táborok székhelyén, azonban Daniel Mureşan DJST-igazgató már jelezte, csak azok a sportolók részesülnek pénzjutalomban, akik nemzetközi tornákról is hoztak eredményeket. „Idén megjelent egy kormányrendelet, amely szabályozza, hogy csak azoknak a sportolóknak adhatunk pénzjutalmat, akik nemzetközi versenyeken is eredményesek voltak. Itt az felnőtt korosztálytól a kadetig a világ-, Európa- és Balkán-bajnokságok számítanak, az olimpia-bajnokságok, egyetemista világbajnokságok, illetve a felnőtt korosztályos világ- és Európa-kupák” – magyarázta az igazgató. Ennek értelmében az olimpia sportágaknál a négy cselgáncsozót és a strandröplabda-csapatot, míg a nem olimpiai sportágakban az első négy helyzetet tudja pénzdíjjal jutalmazni a DJST.

A megye legjobbjai

Olimpiai sportágak

1. Pándi Karola és Mihaela Faur 25–25 pont,

3. Cristian Şereş 24 pont, 4. Sámel Lóránd 20 pont (mind a négy cselgáncsozó; Szatmárnémeti Unio SK; edző: Terely Mihály),

5. Árkosi Bertalan 18,75 pont,

6. Adrian Silágyi 15,75 pont,

7. Amalia Tătăran 14,75 pont (mindhárom párbajtőrvívó; Szatmárnémeti SK; edző: Csiszár Ferenc),

8. Sebastian Flucuş 14,25 pont (tőrvívó; Szatmárnémeti SK; edzők: Lengyel Éva, File Attila),

9. Adrian Pop 13,75 pont (párbajtőrvívó; Szatmárnémeti SK; edző: Csiszár Ferenc),

10. Kádár András 12 pont (atléta, gerelyhajítás; Szatmárnémeti SK; edző: Pop Emil „Bubu”).

Nem olimpiai sportágak

1. Bartincki Attila 105, 89 pont,

2. Bács Máté (mindkettő karate SKDUN; Nagykárolyi Karate Do B.F.K.S. SE; edzők: dr. Fazekas György, Gheorghe Dărăban, Bács Csaba)

és Răzvan Ţinca 45–45 pont (karate WKC; Szatmárnémeti Zanshin SK; edző: Florin Curileac),

4. Lupuţ Tímea 41 pont (karate SKDUN; Nagykárolyi Karate Do B.F.K.S. SE; edzők: dr. Fazekas György, Gheorghe Dărăban, Bács Csaba),