Parádés magyar siker
Utoljára módositva: 2018-09-12 15:36:21

A magyar labdarúgó–válogatott 2–1-re legyőzte a vendég görög csapatot a budapesti Groupama Arénában rendezett zárt kapus Nemzetek Ligája-mérkőzésen kedden, így megszakította öt meccsen át tartó nyeretlenségét.

A találkozó előtt egyperces gyászszünetet tartottak a Ferencváros olimpiai ezüstérmes kapusának, a 23-szoros magyar válogatott Géczi István emlékére, aki hétfőn hunyt el.

Jól kezdték a mérkőzést a magyarok, akik az első negyedóra végén rendkívül látványos támadásból vezetést szereztek a válogatottban először eredményes Sallai Roland góljával: Kovács István jobb oldali beadása után Varga Roland fejjel játszott középre, majd Szalai Ádám és Bese Barnabás is fejjel továbbította a labdát, amelyet Sallai lőtt 14 méterről a keresztléc alá (1–0).

Azonban nem tartott sokáig az előny, mivel rögzített helyzetből három percre rá egyenlítettek a görögök: Kosztasz Fortunisz távoli szabadrúgását a lesgyanús pozícióból induló Kosztasz Manolasz fejelte hét méterről a kapuba (1–1), aki szintén első találatát ünnepelhette a nemzeti mezben.

A kezdeményezést ezt követően átvette a vendég gárda, több veszélyes helyzetet is kialakítottak Gulácsi Péter kapuja előtt, míg védekezésben szabálytalanságokkal tördelték a játékot. A játékrész utolsó öt percére kapujához szegezte ellenfelét Marco Rossi szövetségi kapitány együttese, a nyomás vezető góllá érett végül: magyar lövések sorozata után Kovács tört be jobbról a görög tizenhatosra, majd legurított labdáját Kleinheisler László 20 méterről csavarta nagy erővel a kapu bal felső sarkába (2–1).

Fordulás után inkább a vendégek előtt adódott gólszerzési lehetőség, ám Gulácsi több alkalommal is remekül védett. Az utolsó tíz percre felharsant a magyar szurkolók hangja, akik a stadionon kívülről éltették és buzdították a válogatottat, amely a játékrész második felében néha eljutott a görög kapuig. Újabb gólt azonban már egyik csapat sem szerzett, így a magyar válogatott megszerezte első pontjait a Nemzetek Ligájában.

A magyarok 1987 októbere után nyertek újra tétmérkőzésen a görögök ellen, míg 2018-ban négy vereség és egy döntetlen után első győzelmüket aratták.

„Gratulálok játékosaimnak, akik ugyanúgy harcoltak, mint Finnországban, ahol kevésbé állt mellénk a szerencse. Elsősorban nekik jár a gratuláció” — fogalmazott Marco Rossi, akit rámutatott, hogy technikai és taktikai szinten még javulnia kell együttesének, ugyanakkor az átadások, a helyezkedés és labdabirtoklás terén az első félidőben látottakkal meg van elégedve. „A játékosok a kezdetektől megfogadták a tanácsaimat, betartották az utasításaimat a pályán. Elképesztően nagy nyomás és felelősség volt rajtuk” — fejtette ki a szövetségi kapitány.

„Az első húsz-huszonöt perc olyan volt, mint egy szurkolók nélküli barátságos meccs, nem volt elég gyors a csapatom” — fogalmazott Michael Skibbe, a görögök szövetségi kapitánya, aki gratulált a házigazdának. Rámutatott, az első góltól jobb lett a mérkőzés, s gyorsan sikerült egyenlíteniük. „A félidő hajrájában viszont nem tudtunk reagálni a sorozatos magyar lövésekre, nem bírtuk ki a nagy nyomást” — mondta, végül elismerte, hogy a magyarok megérdemelten nyertek.

A magyar nemzeti csapat két idegenbeli összecsapással folytatja szereplését a Nemzetek Ligájában: október 12-én a görög, három nappal később pedig az észt együttes vendége lesz.

A keddi meccsekkel ugyanakkor véget ért a sorozat első köre, folytatás október 11–16. között.

Nemzetek Ligája, 2. forduló

A-divízió

2. csoport: Izland – Belgium 0–3; a csoport állása: 1. Svájc 3 pont/1 mérkőzés (6–0), 2. Belgium 3/1 (3–0), 3. Izland 0/2.

4. csoport: Spanyolország – Horvátország 6–0; a csoport állása: 1. Spanyolország 6/2, 2. Anglia 0/1 (1–2), 3. Horvátország 0/1 (0–6).

B-divízió

3. csoport: Bosznia-Hercegovina – Ausztria 1–0; a csoport állása: 1. Bosznia-Hercegovina 6/2, 2. Észak-Írország 0/1 (1–2), 3. Ausztria 0/1 (0–1).

C-divízió

2. csoport: Magyarország – Görögország 2–1 (Sallai 15. perc, Kleinheisler 43., illetve Manolasz 18.), Finnország – Észtország 1–0 (Pukki 12.).