1USD = 4.61 RON
Vidék

Parádés második félidő, megtört a jég

2018.09.15 - 22:04

Megszerezte idénybeli első győzelmét a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata a Liga 3-ban, miután szombat délután idehaza 4–1-re nyert a vendég MSE Marosvásárhely ellen.

Pedig az első félidő után kevesen fogadtak volna Cristian Popa edző legényeinek kiütéses győzelmére. A kezdeti kóstolgatás után a fiatal Maros megyei alakulat a semmiből szerzett vezetést: a 8. percben Mircea Ungur jobb oldali szögleténél Székely Ervin érkezett a rövid sarokra és csúsztatta fejjel a lasztit Florin Görbe kapujába (0–1).

A korai bekapott gól után a tasnádiak átvették az irányítást, a meddő mezőnyfölény viszont eredménytelen volt. A 20. percben a „mi Székelyünk”, Krisztián adta meg az alaphangot a tasnádi veszélyes támadásoknak. Viszont a 20 éves szatmári srác előbb Kristály Hunor kapuja fölé emelt, hét perccel később pedig Raul Stanciu ívelésénél gyengén fejelt remek helyzetből. A 30. percben ismét a „mi Székelyünk” került középen lövőhelyzetbe, de onnan sem találta el az MSE kapuját.

Így marosvásárhelyi előnnyel fordultak a csapatok, de a tasnádiak tíz perc alatt fordítottak. Igaz, a második félidő a vendégek nagy helyzetével indult, amikor Rareș Ruja 20 méterről jól végzett el egy szabadrúgást, amit Görbe bravúrral kanalazott ki szögletre. Azonban a folytatásban az Unirea akarata érvényesült a pályán. Cristi Popa legényei tempót váltottak, ami teljesen megzavarta a vendégeket. Az 52. percben a rangidős Marius Bălău a tasnádi térfélről ívelte a labdát Székely Krisztián elé, aki a labdalevételnél egy laza testcsellel helyben hagyta a helyéről kimozduló Kristályt, így a szatmári srác üres kapuba guríthatott (1–1).

Megfogta az ellenfelet a tasnádi egyenlítés, és még akkor sem tért magához Gábor Tibor vezetőedző legénysége, amikor az Unirea vezetést szerzett: az 55. percben Stanciu ívelt remekül jobb oldalról a hosszú sarokra, ahonnan Denis Cubaș zavartalanul fejelhetett a kapuba (2–1).

A vásárhelyiek távoli, erőtlen lövésekkel próbálkoztak. Rujának még volt egy jó próbálkozása, de Görbét ezen a meccsen már nem lehetett becsapni. Cristi Popa cseréi a középpálya megerősítését szolgálták, de a váltás olyan jól sikerült, hogy a tempó csak tovább nőtt. Közben az eső is eleredt, és talán ez zavarhatta meg Adrian Ciult, amikor a 74. percben ziccerből hibázott hatalmasat. Ciul visszaállt szélre, és így döntötte el a meccset: a 81. percben futott fel jobb oldalon, majd beívelt a hosszún egyedül érkező Raul Silaghi fejére, aki nem hibázott (3–1). Még így is az Unirea játszott mezőfölényben, a ráadás első percében pedig a cserék összehozták a hazaiak győztes találatát: ezúttal Pavel Nemeș lódult meg jobb oldalon, a keresztlabdájára pedig Angelo Cocian érkezett középen, és lőtt a kapuba (4–1).

A tasnádi legények a korábbi három bajnoki meccsen ikszeltek, a mostani győzelemmel pedig őrzik veretlenségüket, az így összegyűjtött hat ponttal pedig a 6. helyre jöttek fel az 5. csoport táblázatába.

A szombati találkozóhoz hozzátartozik, hogy két fiatal csapat mérkőzött meg: az Unirea kezdő tizenegyének az átlagéletkora 24,09 év, míg az MSE-jé 22,72 év.

Pénteken az 5. forduló meccsén a Besztercei Unu Fotbal Gloria vendége lesz az Unirea, szombaton pedig a tasnádi foci fennállásának a 100. évfordulóját fogják ünnepelni a helyi focipályán.

Liga 3, 5. csoport, 4. forduló

Tasnádi Unirea – MSE Marosvásárhely 4–1 (0–1)

Gólszerzők: Székely K. (52. perc), Cubaș (55.), Silaghi (81.), Cocian (90+1.), illetve Székely E. (8.)

Unirea: Görbe – Vincze L., Bălău, Vădan, Palinceac, Varga (Cocian, 83. perc), Cubaș (Parnău, 64.), Ciul (Nemeș, 83.), Stanciu, Székely K. (Silaghi, 66.), Vincze D. Vezetőedző: Cristian Popa.

MSE: Kristály – Mihály (Tamás A., 76. perc), Ungur, Székely E., Papp, Toto (Simo, 82.), Moldovan, Ruja, Tamás R., Borbély (Laczó, 57.), Velichea (Dudás, 64.). Vezetőedző: Gábor Tibor.