enyhe intenzitású zápor
1USD = 4.59 RON

Parádéztak a kosaras lányok

2012.09.13 - 17:20

Hat híján hatvan ponttal verte a Marosvásárhelyi Nova Vita együttest a Szatmárnémeti VSK, és továbbjutott a Román Kupa küzdelmeiben.

A görcsös kezdés ellenére, de egy remek második félidői teljesítménnyel leseperte a pályáról ellenfelét a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata: a Román Kupa 1. fordulójának visszavágómeccsén – amelyet a szatmárnémeti Sportlíceum Ady Endre utcai termében rendeztek csütörtökön – 40–94 arányban győzött a Marosvásárhelyi Nova Vita ellen.

A marosi lányok gyakorlatilag csak az első két negyedben tanúsítottak ellenállást. Dan Fleşeriu edző a szerdaihoz hasonló, Orosz Andreea, Anemarie Părău, Szlimák Hajnalka, Khadijah „KD” Whittington, Shanika „Nip” Freeman felállásban kezdte a tegnapi meccset is, de az első tíz perc után csak nyolc pont volt a VSK előnye (8–16). A következő negyedben nem ment a szatmáriak játéka, így lehetőséget kapott a Nova Vita a felzárkózásra, és a 18. percben 24-re ki is egyenlítettek. Vezetést már nem szereztek, de a szünetre már csak öt pont maradt a VSK–előnyből (28–33). A fordulás után csak a szatmári csapat akarata érvényesült a pályán: egy 0–16-os sorozat után huszonegy lett különbség (28–49), amelyet KD, Nip, Andi, Dara Kovacsevics, Megan Zullo és Utahya Drye a szünetig huszonnyolcra növeltek (35–63). Az utolsó felvonásban Szmutku Renáta nagy játékkedve, Zullo triplái, illetve Nagy Anita három pontosa egy 0–26-os (!) sorozatot, illetve a marosvásárhelyiek szenvedését zárta.

A VSK a következő körben a Brassói Olimpia – Aradi ICIM párharc győztesével fog játszani a legjobb négy közé jutásért.

Eredmény

Román Kupa, 1. forduló, visszavágó

Marosváráshelyi Nova Vita – Szatmárnémeti VSK 40–94 (8:16, 20:17, 7:30, 5:31).

Nova Vita (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Riggs (9, 1, 0), Walker (5 – 1x3 pontos, 2, 1), Adams (5, 1, 0), Mihai (3 – 1x3, 2, 1), Parajdi (2, 2, 0), Hillard (10, 11, 0), Mackey (4, 5, 2), Johnson (2, 2, 0).

VSK: Drye (13, 7, 4), Moldoveanu (2, 1, 0), Orosz (17 – 1x3 pontos, 1, 2), Szlimák (5, 0, 1), Szmutku (2, 1, 4), Kovacsevics (9, 6, 1), Nagy (5 – 1x3, 1, 0), Giurgiu (2, 3, 2), Whittington (3, 4, 1), Părău (16 – 1x3, 1, 6), Zullo (14 – 4x3, 2, 3), Freeman (6, 11, 1).