2024. 04 25.
Vidék

Parnău is itthon, végleges a keret

2019.02.16 - 17:27

Három gólos vereséget szenvedett a harmadosztályos Tasnádi Unirea labdarúgócsapata a bihari negyedosztály éllovasától, a Váradszentmártoni CSC együttestől. Nyolc új játékos volt a tasnádi keretben.

Meghosszabbította szerződését a Tasnádi Unirea labdarúgócsapatával Márk Parnău (világos kék mezben), így a fiatal tehetséges középpályás a legutóbbi erősítés Cristian Popa vezetőedző keretében, amely március 2-án folytatja harmadosztályos szereplését.

Parnăunak decemberben járt le a szerződése, az elmúlt év végén viszont nem kívánt Tasnádon maradni. Hazai és magyarországi másodosztályos alakulatoknál próbálkozott a Szatmárnémeti LPS felsőbányai neveltje, viszont nem sikerült megállapodni a Nagyváradi Luceafărul, a Balmazújváros és Sportul Snagov együtteseivel. Így visszajött az Unireához, ahol Cristi Popa tárt karokkal várta.

Szatmár megye egyetlen divíziós alakulata szombaton délben hazai pályán játszott felkészülési mérkőzést a Váradszentmártoni CSC ellen, ezt kővetően a klub vezetősége tárgyalóasztalhoz ült azokkal a játékosokkal, akiket Cristi Popa a keretben szeretne a bajnokság tavaszi folytatására. Az őszi idényhez viszonyítva nyolc új név van a csapatban, de valamennyien 18–20 éves srácok: a kapus Cădar, továbbá Pușcașu, Tutuța, Virág, Talpoș, Călin Pop, Cătuna és Suciu mezőnyjátékosok. Cristi Popa elismerte, a srácok még sokat kell dolgozzanak, hogy beépüljenek a játékba, viszont a régiekkel kiegészülve egy jó csapatot alkothat az Unirea a tavaszi szezonban.

Szombaton, a Bihar megyei Liga 4 éllovasa elleni felkészülési meccsen többnyire az újoncok jutottak szerephez. Ez érződött az Unirea játékán, az ellenfél kétszer is be tudta venni Görbe kapuját. A fordulás után viszont Cristi Popa cserélt, az előző keret játékosai jutottak szerephez, így alaposan feljavult a tasnádiak játéka. Cocian gólig is jutott, viszont a vendégek további két találatot jegyeztek, így 4–1-re győztek Tasnádon.

„Az ellenfél jó erőt képvisel, ezzel a kerettel még a harmadosztályban is simán megállná a helyét. Az első félidőben az újoncok teljesítményére voltak kíváncsi. Nem vagyok megelégedve azzal, amit láttam. A második félidőben a régiek is szerephez jutottak, és átvettük az irányítást. Azt kell mondanom, hogy az újoncok még nem ütik meg az általam elvárt szintet, de a régiekkel kiegészülve jó csapatot alkothatunk” — értékelt az Unirea 38 éves szakvezetője.

A Tasnádi Unireának ez volt a negyedik téli felkészülési mérkőzése. Korábban a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei első osztályban szereplő MTK Mátészalkával mérkőztek, és Vincze Dávid góljával 1–0-ra nyertek, majd Nyírbátorban a harmadosztályos csoportelső ACS Fotbal Comuna Lénárdfalvától kaptak ki 4–1 (Cocian volt a tasnádi gólszerző). Szamosdarán a Liga 4 B-csoportjának második helyezettjét, a Bélteki Științát Varga, Talpoș, Virág és Cocian találataival 4–2-re győztek le. Szombaton is Cocian volt eredményes, így ő a téli felkészülés eddigi legerdményesebb játékosa három góllal.

Cristi Popa elmondta, napi edzéssel készülnek a március másodikai folytatásra, szombaton Nagykárolyban pedig utolsó tesztmeccsüket játsszák a legények a Liga 4 C-csoportjának harmadik helyezettjével, a VSK Victoria ellen.