12 °C
szórványos felhőzet

Párosban bajnoki dobogón Baranyai Dóra

2019.08.16 - 08:43

Magyar bajnoki bronzérmet szerzett a 16 évesek páros versenyében a Dunakeszi TK színeiben küzdő szatmárnémeti Baranyai Dóra.

Kozán Attila edző tanítványa a budapesti Mihálka Zsófiával oldalán az MTK-s Terebessy Anna Emese, Wenczel Laura kettős elleni 6:2, 6:2-es győzelem után az első számú kiemelt Bartha Panna (Pécs), Kántor Anna (MTK) párossal játszottak a döntőbe jutásért. 6:2-re nyerték az első szettet, majd 6:4-re vesztették a második menetet. A mindent eldöntő harmadik szett viszont körülményesen zajlott a nyíregyházi bázison, ugyanis már estébe nyúlt a csata, amely világítás nélküli pályán zajlott. Ezért várni kellett, míg felszabadul egy olyan pálya ahol folytatni tudják a meccset. Ekkor még vezetettek Dóráék, viszont a közel 2 órás szünet elvágta a lendületet, és az ellenfél 11:9-re nyert és jutott a döntőbe, amit másnap sikerrel simán abszolvált.

Baranyai Dóra egyébként az egyéni küzdelmekben is pályára lépett, és miután 6:0-s szettekkel verte Rácz Noémit, 6:3, 6:1-re kapott ki a nyolcaddöntőbe a második számú kiemelt Matkó Rékától – aki végül a bajnoki címet is megnyerte.