szórványos felhőzet
1USD = 4.66 RON

Pazar meccsen Juventus-továbbjutás, sétálgatott a City

2018.03.08 - 03:38

Amikor az idegenbeli döntetlen után a Tottenham szerdán megszerezte a vezetést a Juventus ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágóján, úgy tűnt, eldőlt a londoni párharc, de az olaszok két villanással, majd az azt követő stabil védekezéssel kiharcolták a továbbjutást.

Ahogyan azt várni lehetett, a Dele Alli, Harry Kane, Szon Hung Min támadótrióval nehezen tartotta a lépést az Andrea Barzagli, Giorgio Chiellini, Medhi Benatia torinói védőhármas

A lengyel Szymon Marciniak játékvezető kicsit belerondított a mérkőzésben, mert az első félidőben két egyértelmű tizenegyest nem adott meg: előbb Chiellini kezezését nézte el, majd néhány perccel később Douglas Costa elkaszálását ítélte szabályosnak.

De egyik csapat sem kesergett sokat, hanem tovább zajlott a harc, míg végül a hazaiak betaláltak: Szon Hung Min ziccerben eltört lövése a kapuba hullott Gianluigi Buffon fölött, így a Tottenham máris 1–0-ra vezetett. Idén most kapott először gólt idegenben a Juventus.

Fordulás után magasabb sebességi fokozatra kapcsolt a Juventus is, majd megvillant Gonzalo Higuaín, aki lesipuskás találata után gólpasszt adott Paulo Dybalának, és máris a torinóiak álltak továbbjutásra.

A nagy kérdés az volt, sikerül-e kivédekeznie a csúcsformában futballozó Chiellini vezényletével a hátralévő időt a Juventusnak: a válasz igen lett, köszönhetően annak is, hogy Kane közeli fejese a kapufán csattant.

„Kevés tapasztalat, hiányos koncentráltság, és rengeteg kihagyott helyzet az első félidőben... — mérgelődött a lefújást követően a hazaiak menedzsere, Mauricio Pochettino. — Nekik három helyzetük volt, ebből lőttek két gólt, mi egyszer voltunk eredményesek a sok helyzetünkből. Felvettük a harcot egy nagyon jó csapattal, és domináltuk a mérkőzést, mind a két találkozón mi voltunk a jobbak, de aztán három perc alatt kiharcolta a továbbjutást a Juventus. Büszke vagyok, nyugodt és elégedett, de természetesen csalódott is, ám csapatom teljesítménye dicséretre méltó. A futball nem rémálom, ha a BL-ben így állod a sarat egy ilyen csapat ellen, mint a Juventus, nyerhetsz, de nyugodtan veszíthetsz is. Pechesek voltunk, a hajrában is betalálhattunk volna még, de a gólvonalon mentettek.”

„Volt elég türelmük játékosaimnak a megfelelő pillanatig kivárni az ellencsapással. A száznyolcvan percet tekintve, azt hiszem, a továbbjutásunk megérdemelt. Megérdemlik játékosaim a dicséretet, mindannyian kitettek magukért” – értékelt a győztes mester, Massimiliano Allegri.

A nap másik mérkőzése is Angliában zajlott, de a manchesteri City – FC Basel összecsapás messze nem hozott olyan izgalmakat és jó játékot, mint a londoni Spurs – Juve meccs.

Az angol bajnoki listavezető Manchester City a svájci 4–0 a biztos továbbjutás tudatában fogadta az FC Baselt – és nagyon halovány játékkal 2–1-es vereséget szenvedett. A svájci csapat sikere megérdemelt – csak ők akartak küzdeni és dolgozni, a City felforgatott és motiválatlannak tűnő csapata viszont egészen vérszegény produkciót nyújtott. A Manchester City a vereség ellenére 5–2-es összesítéssel jutott be a negyeddöntőbe.

A City a továbbjutást nem befolyásoló, ám kínos botlás mellett első hazai vereségét könyvelhette el 2016. december 3. (City – Chelsea 1–3) óta.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó

Tottenham Hotspur – Juventus 1–2 (Szon 39. perc, illetve Higuaín 64., Dybala 67.); továbbjutott: a Juventus, 4–3-as összesítéssel.

Manchester City – FC Basel 1–2 (Gabriel Jesus 8., illetve Mo. Elyounoussi 17., Lang 71.); továbbjutott: a City, 5–2-es összesítéssel.