Pazar meccsen szerzett nagy előnyt a Barcelona
Utoljára módositva: 2019-05-02 10:29:58

A labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjével is felérhetett volna a Barcelona és a Liverpool párharca a sorozat szerda esti elődöntőjében: mindkét csapat hatalmas iramban játszott, rengeteg helyzetet dolgozatk ki, óriási góllehetőségek maradtak el, de három találatot is láthattunk – nem is akármilyeneket.

Viszont mindhárom gólnak a hazai közönség előtt játszó katalánok örülhettek, és ezzel a Barcelona hatalmas lépést tett, hogy négy év után ismét BL-döntőt játsszon.

A két korábbi liverpooli játékos, Philippe Coutinho és Luis Suárez már az első percekben összehozhatták volna a Barcelona vezető találatát, de a brazil beadása után az uruguayi fejese gyenge volt.

Az iramra egy pillanatig nem lehetett panasz ezt követően sem, a liverpooli kapu előtt Matip ért kézzel a labdához büntetlenül, miközben Mané került rendre helyzetbe a túloldalon, de ezek a lehetőségek még kimaradtak. Viszont a 26. percben kezdődhetett a ünneplés: Jordi Alba bal oldali beadására Luis Suárez érkezett becsúszva, és szúrt az elvetődő kapus mellett a rövidbe (1–0). Bármennyire is hihetetlen, de az dél-amerikai játékosnak ez volt a BL-idénybeli első találata, de máris beírta magát a történelembe: a Barcelona 500. BL-találatát jegyezte, ugyanakkor ő lett az első, aki a BL-ben a Liverpoolban és a Liverpoolnak is lőtt gólt.

Ugyanaz a tempó jellemezte a mérkőzést a folytatásban is, a második félidőben pedig Ter Stegennek is nagyot kellett védnie Mohamed Szalah lövésénél.

A 75. percben viszont alaposan bealudt a Liverpool védelme, és ezzel a Barcelona növelni tudta előnyét: Sergi Roberto perdítése után az Luis Suárez még a lécet találta el, a kipattanó viszont Messihez pattant, aki bekísérte a labdát az üres kapuba (2–0).

A 82. percben pedig gyakorlatilag eldőlt a továbbjutás kérdése: Messi 26 méteres szabadrúgása után a labda milliméter pontosságal szált a kapuba a felső léc alatt, Alisson esélytelen volt (3–0). Az argentinnek ez már a 600. gólja volt a Barcelona felnőttcsapatában, tétmeccsen.

Rögvest ezt követően szépíthetett volna a Liverpool, de Firmino Rakiticbe lőtt, Szalah óriási ziccerben a kapufát találta el, a végén pedig az angolok annak is örülhettek, hogy a kontrák végén rendre ziccerbe kerülő házigazda elszórakozta a helyzeteket.

„Ilyen a futball. Csak a kemény munka hoz gyümölcsöt, csak az eredmény számít, a lényeg a gólszerzés. Jól teljesítettünk, a fiúk szuper mérkőzést játszottak. Egy ilyen csapat ellen, mint a Barcelona, egy pár pillanat kihagyás is elég a gólhelyzethez — nyilatkozta a találkozó utáni sajtótájékoztatón a Liverpool menedzsere, Jürgen Klopp. — Lesz egy visszavágó is, legalábbis ez volt a terv” — nevetett a német szakvezető.

„Nagyon erős csapatot győztünk le egy nagyon emlékezetes mérkőzésen. De tavaly is ez történt az AS Roma ellen, akkor is háromgólos előnnyel utaztunk a visszavágóra… – intett mindenkit türelemre a hazaiak vezetőedzője, Ernesto Valverde, utalva a 2018-as BL-negyeddöntőbeli fiaskóra, amikor a hazai 4–1-es győzelem után 3–0-ra kaptak ki a Stadio Olimpicon rendezett visszavágón…