×
2024. 03 29.

Pazar orosz vb-kezdés

2018.06.14 - 21:00

Kiütéses győzelemmel nyitotta meg a világbajnokságot az orosz labdarúgó-válogatott, amely az előző hét meccsét sorra elvesztette. Ilyen nagy különbségű vb-nyitány még soha nem volt.

A házigazda orosz válogatott a szaúdiak felett aratott sima, ötgólos győzelmével rajtolt el a 21. labdarúgó-világbajnokság csütörtökön.

Az oroszok enyhe mezőnyfölényben futballoztak, de pontatlanul játszottak. Az első gólra viszont így sem kellett sokat várni: Golovin bal oldali beadására tökéletes ütemben ugrott fel a hosszú oldalon Gazinszkij, aki hét méterről visszafejelte a labdát a kapu jobb oldalába (1–0).

A szaúdiak ezt követően sem tudtak újítani, a hazaiak 16-osa előtt rendre elfogyott a tudományuk. A félidő vége előtt egy gyors ellenakció végén sikerült megdupláznia az előnyt: Golovin passzolt Szmolovnak, aki röviden tálalt a 16-os bal oldalán felfutó Cserisev elé; a Dzagojev sérülése miatt csereként beállt orosz egy alápörgetéssel két védőt is elfektetett, majd nagy erővel a rövid felső sarokba lőtt (2–0).

A folytatásban sem változott a játék képe: az oroszok irányítottak, a szaúdiak pedig semmiféle veszélyt nem jelentettek. Így nem is ért meglepetésként, amikor Zobnyin jobb oldali beadását követően, az egy perccel korábban beálló Dzjuba 6 méterről a bal alsó sarokba fejelt, ezzel végérvényesen eldöntötte a három pont sorsát (3–0). A hátralévő időben a szaúdi gárda hitehagyottan, az orosz pedig kényelmesen játszott, utóbbi a hosszabbításban így is megadta a kegyelemdöfést, ráadásul duplán: Dzjuba fejelt Cserisevhez, aki bal külsővel 15 méterről csavart a bal felső sarokba (4–0), majd a lefújás előtt Golovin 18 méterről a bal sarokba csavarta a szabadrúgást (5–0).

A hazai csapat sikere azt jelenti, hogy a rendező ország nemzeti együttesei továbbra is veretlenek a nyitómérkőzéseken, eddig három győzelmük mellett háromszor döntetlen született. Ugyanakkor az oroszok hét mérkőzésen át tartó nyeretlenségi sorozatukat szakították meg, másrészt pedig új csúcsot állítottak fel, hiszen ilyen különbségű győzelmet még egyik csapat sem jegyzett a vb nyitómérkőzésén. Eddig kétszer fordult elő kétgólos differencia: a németek 2006-ban 4–2-re verték Costa Ricát, míg négy éve a brazilok 3–1-re Horvátországot.

A-csoport, 1. forduló

Oroszország – Szaúd-Arábia 5–0 (2–0)

Moszkva, Luzsnyiki Stadion, 78 011 néző, v.: Nestor Pitana (argentin)

gólszerzők: Gazinszkij (12. perc), Cserisev (43., 90+1.), Dzjuba (71.), Golovin (90+4.)