×
2024. 04 26.

Pengeélen táncoltak a lányok

2017.01.14 - 21:27

Szórták a triplákat a szatmári lányok a Phoenix elleni bajnoki mérkőzésen, de csak két ponttal tudták verni az ellenfelet. A sérülésektől tizedelt csapat sikere viszont bravúrnak számít.

Ismét a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapat oldalán állt a szerencse, így a sérülésektől tizedelt piros-fehérek meg tudták nyerni a Galaci Phoenix elleni bajnoki mérkőzést. Márpedig Fortuna segítségére szombat este szüksége volt Jose Araujo vezetőedző csapatának, ugyanis az ellenfél hibázott az utolsó támadásánál, így maradt a 88–86-os szatmári győzelem.

A Both Katalin Sportteremben rendezett mérkőzésen a VSK végig vezetett, de a Phoenix minden alkalommal fel tudott zárkózni, még tizenkét pontos hátrányból is. Az első negyedben Oláh Andrea remekelt, sorozatban három triplát ejtett, ezzel a hetedik percben 15–8-ra vezetett a szatmári alakulat. Romina Filip pontjaival visszajött a Phoenix (17–16), majd Shanice Ann Steenholdt ki is egyenlítette az állást (21–21). Oláh Andi negyedik távoli találata zárta az első negyedet (24–21), majd a 18. percben kilenc pontot tett a két csapat közé Flavia Ferenczi duplája (43–34). Oláh Andi triplája ötödik alkalommal is beakadt, Flavi Ferenczi pedig lezárta az első félidőt (48–40).

A szünet nem vágta el a VSK lányainak a lendületét, hiszen Morgan Batey és Matea Tavic pontjaival a 21. percben tizenkét pont volt a hazai előny (52–40). Ez volt a két csapat közötti legnagyobb különbség, ugyanis a galaciak innen is visszajöttek: a 26. percben Steenholdt két pontjával már csak egységnyi előnye maradt a VSK-nak (56–55). Araujo időt kért, majd a Tavic triplázott, de a 28. percben Alexandra Dumitrache ismét egyenlített (59–59).

A vezetést ezúttal sem tudta átvenni az ellenfél, sőt, Szmutku Renáta hármasa a 29. percben hét pontot tett a két csapat közé (66–59). Az utolsó tíz percben Batey is jegyzett egy triplát (73–64), Flavi Ferenczi hármasával pedig ismét tízzel vezetett a VSK (76–66). Egy 11–2-es sorozattal innen is felállt a Phoenix (78–77), majd két és fél perccel a vége előtt Erica Covile pontjaival harmadik alkalommal is egyenlített az ellenfél (83–83). Közben Tavic és Batey is kipontozódott, így nagy gondban volt a hajrára Araujo. A lányok viszont nem zuhantak össze, és a lehető legkevesebb hibával játszottak az utolsó percben, Laza Enikő pedig 12. másodperccel a vége előtt győztes pontokat szerzett (88–86). Eugenio Rodrigues edző ugyan időt kért, hogy játékosainak elmagyarázza az utolsó támadás stratégiáját, azonban Debra McKanzie távoli próbálkozása pontatlan volt, így maradt a jól megérdemelt szatmári siker.

Ezzel a győzelemmel a VSK feljött a Nemzeti Liga táblázatának a 6. helyére, jövő szombaton pedig újabb nehéz mérkőzés vár a csapatra, hiszen a Marosvásárhelyi Sirius vendégei lesznek. Araujo azon a meccsen sem számíthat még a sérült Kristina Balticra, Khadijah Whittingtonra és Alexandra Uiuiura.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 15. forduló

Szatmárnémeti VSK – Galaci Phoenix 88–86 (24:21, 24:19, 20:20, 20:26).

VSK (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Batey (18/11/3), Laza (11/2/3), Oláh (24/6/4), Reed (16/4/7), Tavic (7/1/6), Ferenczi (9/0/3), Szmutku (3/0/1). Vezetőedző: Jose Araujo.

Phoenix (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Covile (24/5/1), Filip (11/6/2), Jackson (6/2/11), Rutan (18/2/0), Steenholdt (20/8/1), Dumitrache (2/0/1), McKanzie (5/7/3). Vezetőedző: Eugenio Rodrigues.