2024. 03 29.
19 °C

Pénteken csak egy címvédés

2018.02.16 - 15:17

Pénteken csak a férfi sífutók 15 kilométeres szabadstílusú versenyszámában született címvédés. A hollandok a hatodik aranyérmüket szerezték meg, természetesen ezt is gyorskorcsolyában.

Az elmúlt négy olimpia után a pjongcshangi ötkarikás játékokon nem norvég, hanem osztrák sikert hozott a férfi szuperóriás-műlesiklás: a győzelmet Matthias Mayer szerezte meg pénteken. A szám vancouveri bajnoka, a norvég Aksel Lund Svindal, aki ezúttal ötödik helyen végzett, csütörtöki lesikló diadala révén az első férfi alpesi síző lett, aki mindkét gyors számban szerzett aranyat, de egy nappal később Mayer csatlakozott hozzá.

A nagy esélyes 23 éves dél-koreai Jun Szung Bin diadalmaskodott a férfi szkeletonosok versenyében, ezzel a hazai küldöttség második aranyérmét szerezte meg a pjongcshangi téli olimpián. Ugyanakkor Nyikita Tregubov megszerezte az OAR-küldöttség (Olimpiai Sportolók Oroszországból) második ezüstérmét, de az arany még mindig hiányzik a gyűjteményből. Másrészt Dominic Parsons révén Nagy-Britannia is feliratkozott az éremtáblázatra.

A női hódeszkások krossz versenyét az olasz Michaela Moioli nyerte meg, megelőzve a sportág legendás amerikai versenyzőjét, Lindsey Jacobelist, illetve a címvédő cseh Eva Samkovát.

Nem történt címvédés a női műlesiklásban sem, hiszen a négy évvel ezelőtti bajnok amerikai Mikaela Shiffrin a negyedik helyen zárt. A versenyszámot a svéd Frida Hansdotter nyerte meg.

Ezzel szemben a férfi sífutók 15 kilométeres szabadstílusú versenyét sorozatban harmadszor nyerte meg Dario Cologna (képünkön). A negyedszer ötkarikás bajnok svájci sportoló Vancouverben ugyanígy szabadban, míg négy éve Szocsiban klasszikus stílusban diadalmaskodott. Cologna ezúttal a 15+15 kilométeres számban győztes norvég Simen Hegstad Krügernél közel 20, míg az 21 éves orosz Gyenyisz Szpicovnál több mint 20 másodperccel bizonyult gyorsabbnak.

A női szabadstílusú síelés ugró aerian versenyszámában ismét fehérorosz sportoló nyert, de ezúttal nem a négy évvel ezelőtti győztes Alla Cuper nyakába akasztották az olimpiai aranyérmet. A 38 éves síelő rontott az utolsó ugrásnál, de így is dobogón volt az utolsó versenyző érkezéséig. A kínai Kung Fan-jü is rontott, de nem akkorát mint Cuper, így az ázsiai zárt a harmadik helyen, a bajnoki címet pedig a Szocsiban 20. Hanna Huskova szerezte meg.

Fiatal bajnokot avattak a gyorskorcsolya női 5000 méteres versenyszámában is, hiszen a 22 éves Esmee Visser nyert. Második lett a címvédő cseh Martina Sáblíková. Visseré a hatodik holland elsőség Pjongcsangban, mind a hat gyorskorcsolyában! Hollandia 43 aranyérmet nyert a téli olimpiák történetében, 41-et gyorskorcsolyában (a maradék 1-1 műkorcsolyában, illetve hódeszkában jött össze).

Program

Február 17., szombat (9 arany)

02.05–05.00 Curling (nők, alapszakasz)

03.00–07.15 Síakrobatika (női slopestyle, DÖNTŐ)

03.00–07.25 Műkorcsolya (férfiak, DÖNTŐ)

04.00–06.10 Alpesi sí (női szuper-G, DÖNTŐ, Ania Monica Germaine Caill)

05.10–07.30 Jégkorong (férfiak, Kanada – Csehország)

05.10–07.30 Jégkorong (nők, negyeddöntő)

07.05–10.00 Curling (férfiak, alapszakasz)

09.40–12.00 Jégkorong (férfiak, Dél-Korea – Svájc )

09.40–12.00 Jégkorong (nők, negyeddöntő)

11.30–12.40 Sífutás (női 4x5 km váltó, DÖNTŐ)

12.00–14.55 Rövid pályás gyorskorcsolya (női 1500 m, DÖNTŐ, Jászapáti Petra, Bácskai Sára Luca)

12.00–14.55 Rövid pályás gyorskorcsolya (férfi 1000 m, DÖNTŐ, Liu Shaolin Sándor)

13.00–14.15 Síakrobatika (férfi ugrás, selejtező)

13.05–16.00 Curling (nők, alapszakasz)

13.15–14.10 Sílövészet (női 12,5 km tömegrajtos, DÖNTŐ)

13.20–15.25 Szkeleton (nők, DÖNTŐ, Maria Marinela Mazilu)

14.10–16.30 Jégkorong (férfiak, Orosz csapat – Egyesült Államok )

14.10–16.30 Jégkorong (férfiak, Szlovénia – Szlovákia)

14.30–15.45 Síugrás (férfi nagysánc, DÖNTŐ)

Február 18., vasárnap (6 arany)

02.05–05.00 Curling (férfiak alapszakasz)

03.00–07.35 Síakrobatika (férfi slopestyle, DÖNTŐ)

03.15–05.15 Alpesi sí (férfi óriás-műlesiklás, 1. futam, Kékesi Márton, Samsal Dalibor, Alexandru Barbu)

05.10–07.30 Jégkorong (férfiak, Németország – Norvégia)

05.10–07.30 Jégkorong (nők, helyosztó)

06.45–08.25 Alpesi sí (férfi óriás-műlesiklás, DÖNTŐ)

07.05–10.00 Curling (nők, alapszakasz)

08.15–10.05 Sífutás (férfi 4x10 km váltó, DÖNTŐ)

09.40–12.00 Jégkorong (férfiak, Csehország – Svájc)

09.40–12.00 Jégkorong (nők, helyosztó)

13.00–14.15 Síakrobatika (férfi ugrás, DÖNTŐ)

13.00–15.00 Gyorskorcsolya (női 500 m, DÖNTŐ, Alexandra Ianculescu)

13.00–15.00 Gyorskorcsolya (férfi csapatverseny, selejtező)

13.05–15.45 Bob (férfi kettes, 1. és 2. futam, Mihai Cristian Ţentea, Nicolae Ciprian Daroczi)

13.05–16.00 Curling (férfiak, alapszakasz)

13.15–14.15 Sílövészet (férfi 15 km tömegrajtos, DÖNTŐ)