2024. 04 27.
4 °C

Pénteken jöttek volna, a VSK nemet mondott

2020.02.02 - 14:01

Az ellenfél megkérdezése nélkül szabja meg a VSK programját a Sepsi-SIC: a háromszéki együttes péntekre írta ki a szatmári bajnoki meccsét, holott ez a nap egyáltalán nem jó a VSK-nak, mivel másnap Kolozsváron kell pálya lépnie.

Megszorongatta a címvédő Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC csapatát a vendég FCC Baschet Arad női kosárlabdacsapata, a Maros-partiak viszont így is csak egy ponttal tértek haza az élvonalbeli bajnokság A-csoportjának negyedik fordulóbeli mérkőzéséről.

Egy túltaktikázott, és a legkevésbé látványos találkozó első félideje nem is sejtette, hogy mi fog következni fordulás után. Az aradiak ugyanis húsz perc alatt összesen 9 (!) pontot szereztek, míg a hazai közönség előtt játszó ellenfél már 38-nál tartott az első két negyed után. Gyökeresen változott meg a játék képe a második félidőben. Nyoma sem volt az első húsz perc görcsös játékának, viszont az aradiak csak négyet faragtak a korábbi huszonkilenc pontos hátrányukból a harmadik negyed végéig. A záró tíz percben a Maros-partiakon volt a sor, hogy eredményesen semlegesítsék az ellenfél támadójátékát, és pontos támadásaikkal faragjanak hátrányukból. Viszont 61–50-es állásnál megszólalt a mérkőzés végét jelző sípszó, így háromszékiek újabb győzelmet ünnepelhettek még akkor is, ha ez a találkozó nem fog a „kirakatba” kerülni.

A Sepsi egyébként honlapján már kiírta, hogy pénteken jön Szatmárra pótolni a bajnoki mérkőzést. Az ötödik forduló meccsét, a VSK – Sepsi-SIC összecsapást szerdán kellett volna rendezni, viszont Mauro Procaccini edző alakulata aznap a Női Közép-Európa Ligában (CEWL) játszik idehaza a Spirou Ladies Charleroi ellen. A háromszékiek anélkül, hogy konzultáltak volna a szatmáriakkal, kihirdették maguknak a február 7-i dátumot a bajnoki rendezésére. Csak hogy figyelmen kívül hagyták a tényt, miszerint február 8-án délután a VSK-nak Kolozsváron van bajnoki találkozója (a Sepsi is otthon kell hogy játsszon aznap Brassó ellen). „Kizárt, hogy pénteken és szombaton is játsszunk. Ráadásul a fél csapat még kórházban van, még a szerdai találkozóra sem tudunk rendesen felkészülni” — mondta lapunknak Florin Mureșan, a VSK női kosárlabda-szakosztályának a vezetője.

Mint ismeretes, Maja Miljkovic, Andreea Huțanu, Adina Pop, Carla Popescu és Adina Stoiedin múlt hétfőn lettek beutalva a járványkórházba tüdőgyulladással, szerdán Kádár Annamáriát is beutalták homloküreg-gyulladás miatt, Brittany Denson pedig egy decemberi térdműtét miatt nem edzhet. Így gyakorlatilag csak Oláh Andreára, Bernice Mosbyra, Lauren Ervinra, Flavia Ferenczire, Alina Podarra, Szmutkú Renátara és Anisia Croitorura számíthat Procaccini a napi edzéseken.

A VSK-nak pótolni kell majd a CS Municipal Târgoviște és a Sepsi-SIC elleni bajnokit, továbbá a SBŠ Ostrava elleni CEWL-csoportmeccset is le kell játsszák majd március elején.

A bajnoki középszakasz csonka fordulója után a Sepsi veretlenül, és 16 ponttal marad az élen, a VSK-t beérte pontszámban az Arad, míg a brassóiakat legyőző kolozsváriak feljöttek a negyedik helyre. A meccshátrányban levő Târgoviște sereghajtó maradt az A-csoportban.

Női kosárlabda, középszakasz, A-csoport, 4. forduló

Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC – FCC Baschet Arad 61–50 (20:7, 18:2, 15:19, 8:22).

Kolozsvári Universitatea – Brassói CSTBv Olimpia 91–80 (23:22, 24:11, 22:20, 22:27).