2024. 04 25.

Peruból elrajtolt a Dakar mezőnye

2013.01.06 - 16:22

A motorosoknál a chilei Chaleco López, az autósoknál pedig a spanyol Carlos Sainz volt a leggyorsabb a 2013-as Dakar-rali első, szombati szakaszán.

A magyarok közül a 12. rajtjával legtapasztaltabbnak számító Szalay Balázs volt a leggyorsabb, ő a 39. időt érte el. Az eddigi 11 verseny közül hétszer ért célba, jelenlegi navigátorával, Bunkoczi Lászlóval pedig mind a hat alkalommal eljutott a végállomásig. A magyar páros tavaly érte el eddigi legjobb eredményét, amikor 20. helyen végzett.

A tavalyi kiesés után a sivatagnak másodszor nekivágó Sebestyén Sándor, Bognár József páros 116., míg az újonc Pócsik László, Farkas Nándor, Szaller Zoltán trió 137. lett a nyitóetapon.

A világ leghíresebb és legkeményebb terepversenyének perui nyitányán a résztvevőknek csak 13 kilométert kellett a lehető leggyorsabban megtenniük a Lima és Pisco között kijelölt 263 km-es szakaszból, de mégis fontos volt a rövid mért etap, mert ez alapján alakult ki a következő napi rajtsorrend.

A január harmadik hétvégéjén záruló viadal mintegy 8400 kilométeres távjának 153 autó, 183 motorkerékpár, 75 kamion és 38 quad vágott neki. Mint ismeretes, idén nem vágott neki a távnak a szatmárnémeti motorkerékpáros, Gyenes „Mani” Emanuel, de a háromszoros Dakar-győztes spanyol Marc Coma sem állt rajthoz.