×
2024. 03 28.

Pillanatnyi fellángolás, taktikai vereség

2018.12.19 - 23:24

Sokat számított a Sepsi-SIC elleni mérkőzésen Matea Tavic és Kristina Baltic hiánya. Az ellenfél öt személyi hibára kényszerítette Amukamarát, így erős irányító nélkül játszott a hajrában a VSK. Kárád nagyott küzdött, Denson volt a derbi legjobbja.

Taktikailag felülkerekedett a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatán a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, így a címvédő háromszéki alakulat veretlenül zárta a Nemzeti Liga alapszakaszát, míg Maikel Lopez edző tanítványai a második helyről várják a folytatást.

A szerda esti találkozón a VSK a 2. percben ébredt, 0–5-ös hátránynál, de az első negyed közepén Promise Amukamara pontjai után már 11–9-es szatmári vezetést mutatott az eredményjelző. Zoran Mikes edző azonnal időt kért, de a taktikai megbeszélés sem vágta el a VSK lendületét, ugyanis Kádár Annamária, Brittany Denson és Andreea Huțanu pontjai zárták az első tíz percet (17–11). Kádár egyébként hatalmasat küzdött az első negyedben: Ane-Marie Gödri-Părăut és Ioana Ghizilă nem egyszer tanácstalan volt a fiatal titán szoros védekező játéka miatt, az ellenfél passzaiba nyúlt bele és kosarat dobott.

A második negyedet Amukamara pontjai nyitották, de még mielőtt bárki is azt gondolhatta volna, hogy hengerelni fog a hazai csapat, az ellenfél lenyugtatta a kedélyeket a 16. percig (21–18). Lopez időkérése sem ért sokat, hiszen a Sepsi a félidő végére kiegyenlített (25–25). Andra Mandache duplája zárta a második negyedet, így 27–25-ös állásnál fordultak a csapatok. Dlesha L’loyd és Denson duplái, illetve Huțanu triplája 1 perc 20 másodperccel a második félidő kezdése után kilenc pontot tett a két csapat közé (34–25), majd Mandache távoli találatával a 23. percben tíz volt közte (37–27). Ekkor nagyot lépett Mikes: a játékosait ráállította, hogy újabb személyi hibákra kényszerítsék Amukamarát, aki így a 27. percben már ki is pontozódott. Így Lopez a mérkőzés hajrájára irányító nélkül maradt: Matea Tavic lába még mindig rögzítve van, így nem játszhat, Adina Pop pedig nem tudta kellően elvégezni ezt a feladatot.

L’loyd próbált besegíteni a poszton, viszont az amerikai játékos egymaga bedobó, védekező és irányító is nem lehetett, ezért őt is cserélni kellett fáradság miatt. A Sepsi egy 5 perces 1–11-es sorozattal le is nullázta hátrányát (40–40), majd átvette a vezetést és 46–51-es állásról kezdhette az utolsó tíz percet. A 32. percben már tizenegy pontos volt a VSK hátránya (46–57), de a felzárkózás csak négy pontig sikerült, az utolsó percben (60–64). Ez maradt a végeredmény, így a Sepsi az első helyen zárja az alapszakaszt, a VSK pedig a második pozícióból folytatja.

Lopez számlájára nem sok hiba írható ezen a meccsen. Sokkal többet cserélt, mint Mikes, sőt, időben reagált az Amukamarára irányuló taktikára is. Viszont Popt nem tarthatta sokáig a pályán, ugyanis olykor kissé akadozott a VSK játéka. Sőt, a második negyedben négy romániai játékossal volt a pályán a szatmári együttes, míg Mikes három jó képességű idegenlégióst tartott játékban. Viszont a kispad az ellenfél javát szolgálat. Gyakorlatilag, a cserepadról jövő játékosok nyerték meg a meccset a Sepsinek: Nagy Ildikó, Anca Șipoș és Angelika Slamova összesen 15 pontot dobtak, míg Lopezt csak 8 ponttal segítették a cserék: Oláh Andrea, Adina Pop és Huțanu. Egy egyszrű fejszámolással megkapjuk: a VSK kezdő ötöse (L’loyd, Amukamara, Denson, Mandache, Kádár) hatékonyabb volt, mint a háromszéki kezdő csapat (Ghizilă, Gödri-Părău, Marina Solopova, Peyton Alexis Whitted, Kristina Higgins): 52–49. Denson volt a meccs MVP-je dupla-dupla teljesítménnyel (11 pont, 10 lepttanó) és 22 pontos hatékonysági mutatóval, viszont mindez sovány vigasz, hiszen a VSK ismét kikapott a Sepsitől.

Ezzel a VSK-nak már szombaton is játszania kell a Piros csoport első fordulójában: 16.30 órától a B-csoport győztese, a Phoenix Știința Konstanca lesz az ellenfél.

Kezdő dobás

A Szatmárnémeti VSK vezetősége immár szokást csinált abból, hogy a női kosárlabdacsapat egy-egy fontos hazai mérkőzése előtt a szatmári sportélet egy-egy jeles alakja álljon fel a pályára, és adja meg a kezdődobást. Szerdán, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC elleni meccs előtt a Liga 2-es bíró, Ovidiu Mazilu volt a díszmeghívott, aki kislányával jött el a találkozóra.

Adományoztak

A Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának a kapitánya, Andra Mandache a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC elleni bajnoki mérkőzés kezdése előtt adta át a szatmárnémeti Szent Ferenc Alapítvány nővérének az 1500 lejt tartalmazó borítékot, amelyet a csapat aznap kapott meg a megye legjobb sportolójának járó díjként. Az alapítvány egyébként árva, vagy nehéz sorsú gyerekeket fogad be szatmári otthonába. A gyerekek a VSK majd’ minden mérkőzésére eljönnek és szurkolnak a szatmári kosaras lányoknak. A szatmári klub vezetősége egyébként plüsöket is adományozott nehéz sorsú gyerekeknek. Ezeket a játékokat a nézők dobták a pályára a Sepsi-SIC elleni bajnoki szünetében és a Csik Elvira által felkészített Passion 4 Dance mazsorett-csoport kis táncosai gyűjtötték össze onnan egy zsákba.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, A-csoport, utolsó forduló

Szatmárnémeti VSK – Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 60–64 (17:11, 10:14, 19:26, 14:13)

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): L’loyd (17/7/2), Amukamara (8/5/4), Kádár (2/2/0), Mandache (14/4/0), Denson (11/10/1), Oláh (0/1/0), Pop (2/1/2), Huțanu (6/2/1). Vezetőedző: Maikel Lopez.

Sepsi-SIC (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Ghizilă (6/4/1), Solopova (16/4/3), Gödri-Părău (12/4/7), Whitted (3/2/0), Higgins (12/7/1), Nagy (10/3/2), Șipoș (3/1/1), Slamova (2/0/0). Vezetőedző: Zoran Mikes.

CS Municipal Târgoviște – Brassói CSTBv Olimpia 80–92, Kolozsvári Universitatea – Aradi FCC ICIM 56–78.