×
2024. 04 25.

Pocsék Bayern, hatot rúgtak az ibériaiak

2015.04.16 - 07:26

Mindkét ibériai csapat 3–1-re győzött szerda este a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén, és mindkét siker „nagyot szólt”.

Az FC Barcelona Franciaországba ütötte ki házigazdáját, a Paris–Saint Germaint, míg az FC Porto hazai közönség előtt parádézott a pocsék védelemmel felálló Bayern Münchennel szemben.

Portugáliában a házigazda együttes a 10. percben már kettővel vezetett. Xabi Alonso hatalmas hibája után Jackson Martínez szerzett labdát és törhetett kapura, Neuer viszont a tizenhatoson belül elkaszálta a támadót. Quaresma állt a labda mögé, és higgadtan a jobb alsó sarokba gurított. A 9. percben Dante követett el hatalmas hibát, ami után Quaresma került gólhelyzetbe, és ezúttal sem hibázott, 12 méterről a kimozduló Neuer mellett a kapuba lőtt. Alcántara találata csak szépítésre volt elég, ugyanis a folytatásban sem mutatott semmit a bajor gárda, míg túloldalt a Porto folyamatosan nyomás alatt tartotta ellenfelét. Így a 65. percben teljesen megérdemelten született meg a harmadik portugál találat, amikor Martíneznek ziccerből talált be a kapuba.

„Meglepett a csapatom most, mert kiválóan kezdte meg a mérkőzést a világ legjobb együttese ellen” – nyilatkozta a találkozó után a Porto vezetőedzője, Julen Lopetegui. „A Bajnokok Ligájában csaknem tökéletes játékra van szükség a győzelemhez. Nekünk most nem ment elég jól a játék, de hat napunk van felkészülni a visszavágóra” – hangsúlyozta a bajorok mestere, Josep Guardiola.

Párizsban sem kellett sokat várni az első találatra, ugyanis Neymar a 18. percben vezetést szerzett a Barcelonának. A félénken játszó házigazdák ritkán veszélyeztették Ter Stegen kapuját, fordulás után pedig még kaptak kettőt: Suárez negyed óra alatt kétszer is „harapott”, amely egy egész városnak fájt. Mathieu öngóljával szépített a PSG, de vélhetően ez kevés lesz ahhoz, hogy jövő héten, Barcelonában fordítani tudjon.

„A mi futballfilozófiánk alapja a labdabirtoklás, és a labda ma általában nem nálunk volt – ismerte el a hazaiak vezetőedzője, Laurent Blanc. – A Barca technikailag és fizikailag is előttünk jár, győzelmét megérdemelte.”

A visszavágókat április 21-én rendezik.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzés

FC Porto – Bayern München 3–1 (Quaresma 3. perc, 9. – az elsőt 11-esből, J. Martínez 65., illetve Alcántara 28.).

Porto: Fabiano – Danilo, Maicon, Martins Indi, Alex Sandro, Herrera, Casemiro, Óliver Torres (Rúben Neves, 75. perc), Quaresma (Evandro, 84.), Brahimi (Hernani, 80.), Martínez. Vezetőedző: Julen Lopetegui.

Beyren: Neuer – Rafinha, J. Boateng, Dante, Bernat, Lahm, Xabi Alonso (Badstuber, 74. perc), Alcántara, Müller, Götze (Rode, 56.), Lewandowski. Vezetőedző: Josep Guardiola.

Paris–Saint Germain – FC Barcelona 1–3 (Mathieu 82.perc – öngól, illetve Neymar 18., Suárez 67., 79.).

PSG: Sirigu – Van der Wiel, Marquinhos, Thiago Silva (David Luiz, 21. perc), Maxwell, Rabiot (Moura, 65.), Cabaye, Matuidi, Lavezzi, Cavani, Pastore. Vezetőedző: Laurent Blanc.

Barcelona: Ter Stegen – Montoya (Adriano, 80. perc), Piqué, Mascherano, Jordi Alba, Rakitic (Mathieu, 74.), Busquets, Iniesta (Xavi, 53.), Messi, Suárez, Neymar. Vezetőedző: Luis Enrique.