2024. 04 26.
4 °C

Pocsék játék, sovány 2–0 – de legalább győzelem

2017.10.21 - 15:18

Megszakadt a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapatának a negatív sorozata, miután szombat délután hazai pályán győzte le 2–0-ra a Foresta Suceava együttest.

Ezzel viszont ki is merítettük a pozitív jelzők sorát, amit a szatmáriak teljesítményére mondhatunk, ugyanis a játék minősége nagyon alacsony volt. Az ellenfél pedig még az Olimpiánál is gyengébb volt, így egy nagyon alacsony színvonalú mérkőzést láthatott a közel kétszáz fős közönség, amely kilátogatott szombaton az Olimpia-Daniel Prodan Stadionba.

A meccs nem is indult oly rosszul Ritli Zoltán edző legényeinek, hiszen az első támadásból máris gól született. Előbb Olivier Lusamba borzolta a kedélyeket, amikor jobb oldalról, ziccerből nem tudott betalálni, de az így megítélt szöglet után a francia bal oldalról már megtalálta Răzvan Began kapujának a hosszú sarkát (1–0). Viszont a várt lerohanás nem jött, habár a Foresta védelme sebezhető volt. A 22. percben Lusamba lövése ment kevéssel mellé, egy perccel később pedig Daniel Pappoe kezezését nézte el Nicolae Cătălin Botaş temesvári játékvezető, így az Olimpiát egy 11-estől fosztotta meg.

Túloldalt Florin Muntean jelentette a legnagyobb veszélyt a saját kapujára: az Olimpia hálóőre ugyanis egyszerű helyzetekben kevés híján bakizott, de szerencséjére a labda egyszer sem ment be a kapuba. Igaz, a kapusnak voltak bravúros védései is, így a 30. percben csapattársa, Dumitru Muntean balul sikeredett mentési kísérletét védte kiváló reflexszel a léc alól szögletre.

Fordulás után negyedannyi focit sem lehetett látni, mint az első negyvenöt percben. A Foresta azt a látszatott keltette, hogy mezőnyfölényben játszik, viszont csak annyi történt, hogy az Olimpia alaposan visszavett a tempóból. Bogdan Miholca villant meg néha bal oldalon, viszont egyedül nem tehetett sokat az ellenfél kapuja előtt. Mondhatni, hogy a semmiből jött az Olimpia második találata: Mitru Muntean futott fel bal oldalon, az alapvonalról visszamelet középre Vasile Pop elé, aki kapásból lötte ki Began kapuját (2–0).

Lehetett volna akár három is a különbség, de a 83. percben Lusamba, Miholca és Mitru Munteanu tapsolt el egy helyzetet: az 5-ös előtt, ziccerben, egymás között passzolgattak, még a kapust is elfektették, viszont utóbbi nem találata el az üres kaput. Ekkor fogyott el a közönség türelme és kifütyülték az Olimpia játékosait.

Ritli a mérkőzés végén viszont úgy nyilatkozott, hogy jobban örül a győzelemnek, az eredmény kevésbé foglalkoztatta. „Egy erős csapat ellen játszottunk, amelynek keretét értékes, jó játékosok alkotják, viszont a csapatjátékuk még nem állt össze. Örülök, hogy a játékosaim 75-80 százalékban teljesítette mindazt, amit előkészítettünk az elmúlt hét edzésein. Kollektív védekezést kértem tőlük, hiszen a Forestának erős, masszív játékosai vannak. Gratulálok a játékosaimnak az odaadó játékért. Ismét bizonyították, hogy csapatban van az erő — mondta a szakvezető, aki elárulta, hogy a megyei bajnokságban szereplő négy kadett korosztályos játékost, Ionescut, Ștefet, Nyilvant és Tillingert meghívta már az Olimpia edzéseire, illetve tárgyaltak Daniel Lunggal is, a rutinos szatmári játékos télen ugyanis hazatérhet.

Az minden esetre tény, hogy az Olimpiának három vert mérkőzés után sikerült ismét győznie, és ez talán most már lendületet is ad a csapatnak, hiszen a következő fordulóban is pontokat kell szereznie, a sereghajtó Nagyváradi Luceafărul otthonában.

Liga 2, 13. forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – Foresta Suceava 2–0 (1–0).

Gólszerzők: Lusamba (8. perc), V. Pop (63.)

Olimpia: Fl. Muntean – Duruș, Cr.. Munteanu, Hlinca, Brata, Bura, Rus (Villand, 53. perc), Miholca (Cubaș, 90.), V. Pop (Achim, 87.), Lusamba, D. Muntean. Vezetőedző: Ritli Zoltán.

Foresta: Began – Onofraș, Pappoe (Cordoș, 57. perc), Mendes, Belevschi, Masella (Dali-Amar, 46.), Stănescu, Acolatse, Renquin, Ilaș (Coroamă, 26.), Matei. Vezetőedző: Marius Lup.