2024. 04 26.
4 °C

Pocsék kezdés után húzták be a kolozsvári meccset

2019.03.09 - 20:19

Az utolsó tíz percet húzták meg a Szatmárnémeti VSK kosras lányai, és ezzel gyűjtötték be a két pontot a kolozsvári bajnoki mérkőzésen. A sereghajtó az első és a harmadik negyedben is pontosabb volt az éllovasnál.

Görcsösen kezdett Kolozsváron a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, a vendéglátó CS Universitatea pedig ki is használta a lehetőséget, és fél órán keresztül sakkban tartotta a Nemzeti Liga éllovasát.

Az Oláh Andrea, Andra Mandache, Kádár Annamária, Brittany Denson, Promise Amukamara ötössel kezdő VSK az első három percben csak két pontot szerzett, míg az egyetemisták Roberta Bot, Irina Părău és Arlesia Morse találataival már hatnál tartottak. Az 5. percben Mandache triplája után úgy tűnt, hogy sínen van a csapat (8–9), viszont a hazaiak három perces 10–0-s sorozata kissé mellbevágó volt a szatmáriaknak. Mandache tornázta le kettőre a VSK hátrányát a 11. percig (18–16), majd Alexandra Uiuiu hármasa, Denson duplája és Kádár triplája után a VSK a 12. percben máris hatot tett a két csapat közé (18–24). Három perccel a szünet előtt még mindig csak nyolc pont volt a VSK előnye (26–34), az ellenfél ugyanis nem adta könnyen magát. Oláh Andi triplájára is volt válasza a kolozsvári csapatnak, így 40–43-as állásról kezdődött a második félidő.

Fordulás után sem ment a játék: rengeted hiba, pontatlan dobások és be nem fejezett támadások jellemezték a VSK játékát, igaz, az Universitatea is kőkeményen védekezett. Nem tudott fellélegezni a szatmári csapat, hiszen a kolozsváriak folyamatosan felzákoztak egy pontra. Sőt, a 26. percben Mihaela Maxim triplájával a vezetést is átvették (50–49), majd Paula Cenean távoli találata két pontot tett a két csapat közé (55–53). Amukamara és Denson pontjaival maradt játékban a VSK, így Maikel Lopez edző tanítványainak sikerült plusz egyet visszahozni az utolsó tíz perc előtt (57–58).

Nagy szükség volt a rutinra a záró negyedben. Uiuiu, Amukamara és Denson pontjai kicsit megszellőztették a két csapat közötti különbséget (57–64), majd a 36. percben Kristina Baltic is betalált, és a VSK először vezetett tízzel (61–71). A szerb lány pontjai tizenkét pontos fórt, majd Denson találata zárta a meccset, beállítva a találkozó legnaygobb különbségét (68–82).

A VSK folytatja idei veretlenségi sorozatát, a 13. forduló mérkőzésén pedig az Aradi FCC ICIM vednége lesz.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, Piros csoport, 12. forduló

Kolozsvári CS Universitatea – Szatmárnémeti VSK 68–82 (18:14, 22:29, 17:15, 11:24).

Univeristatea (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Begenesic (0/5/2), Henderson (11/8/4), I. Părău (13/9/0), Bot (4/2/0), Morse (20/11/5), Maxim (17/1/2), Cenean (3/2/1).

Vezetőedző: Carmin Popa.

Szamárnémeti (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Oláh (10/8/4), Kádár (3/2/0), Mandache (16/6/4), Denson (26/10/4), Amukamara (12/4/4), Huțanu (0/3/0), Uiuiu (5/1/1), Tavic (4/1/4), Baltic (6/3/0).

Vezetőedző: Maikel Lopez.

Brassói CSTBv Olimpia – CS Municipal Târgoviște 75–59