1EUR = 4.97 RON
1USD = 4.61 RON

Póló-eb: Győzelemmel nyitottak a magyarok

2014.07.15 - 18:33

A magyar vízilabda-válogatott aktuális világbajnokként kezdte a margitszigeti Európa-bajnokságot, ennek megfelelően első mérkőzésén 12–9-re legyőzte Spanyolországot.

A Benedek-együttes nagyon fontos győzelmet aratott, hiszen egy csoportban szerepelnek Horvátországgal és Szerbiával, így egy vereség esetén akár komoly gondba is kerülhetett volna. A spanyolok elleni meccs nehezen is kezdődött, az első támadások egyik oldalon sem voltak meggyőzőek. Elsősorban a magyarok voltak feltűnően lagymatagok, de szerencsére ez nem tartott sokáig. Molina távoli lökete felébresztette őket. A spanyol gól után a 7. percben Varga Dániel talált be, és egy csapásra megváltoztatott mindent. Erdélyi még a negyed vége előtt meglépett centerben, majd az érkező labdát higgadtan értékesítette. Az első szünetben 2–2 volt az állás, a 14. percben pedig már 6–3-ra vezettek a magyar pólósok. Varga Dániel mellett Tóth és Hosnyánszky is feliratkozott a gólszerzők közé. A második negyed elején a nagy öreg, Madaras Norbi is megérkezett a mérkőzésbe: kétszer is betalált, hogy egy amolyan generáció-váltásként átadja a stafétabotot Erdélyi Balázsnak – persze csak a gólszerzésben. Eközben a spanyolok szép gólokkal szórakoztatták a közönséget, ám izgulni nem kellett, hisz a három-négygólos magyar előny állandósult. Végül könnyed győzelmet aratott a magyar csapat.