×
2024. 03 29.

Pontot hoztak Szerbiából

2018.09.11 - 02:23

A román labdarúgó-válogatott kétszer is tudott egyenlíteni Belgrádban, a Szerbia elleni Nemzetek Ligája csoportmeccsen, így Cosmin Contra szövetségi kapitány legényei értékes ponttal tértek haza.

Nem sikerült a győzelem, azonban értékes pontot sikerült begyűjteni hétfő este Belgrádban, ahol Románia a házigazda Szerbia labdarúgó-válogatottjával játszott döntetlent a Nemzetek Ligája C-divízójának második fordulójában.

Cosmin Contra szövetségi kapitány legényei a pénteki, hazai 0–0 után utaztak Belgrádba, ahol a 4. csoport favoritja látta vendégül a trikolórokat. Sárülés miatt Chiricheș, Pintilii és a nagykárolyi Bikfalvi sem tartott a csapattal. A várakozásoknak megfelelően, a szerbek kőkeményen kezdtek, és az első pillanattól kezdve veszélyeztették Tătărușanu kapuját. A 26. percben megingott a románok játéka: Kolarov felfutása és keresztlabdája után a román kapus röviden mentett, a román védők egymás zavarták, így Bancu és Săpunaru is a földre kerültek, majd érkezett Mitrovici is a „fetrengésre”, de a szerb csatárnak sikerült bekotornia a labdát a kapuba (1–0).

A románok még a szünet előtt egyenlíthettek volna, viszont Chipciu lövésébe beleértek a szerbek, így a labda a felső lécen csattant. Viszont fordulás után kevéssel sikerült betalálni: Chipciu cselezte be magát a szerb tizenhatosba, ott viszont Kolarov lerántotta, Nicolae Stanciu pedig értékesítette a büntetőt (1–1).

Negyed órával később azonban ismét a szerbek vezettek: Mitrovicihez került a labda, aki három védő között, a 16-os szélén emelt egyet a lasztin, majd kapásból kilőtte a román kaput (2–1). A végeredményt viszont Țucudean állította be: a 68. percben Stanciu jobb oldali szögleténél érkezett a rövidre a Kolozsvári CFR csatára, aki mérnöki pontossággal küldte a lasztit a kapufa tövére (2–2).

A folytatásban mindkét oldalon adódtak veszélyes helyzetek, de az eredmény már nem változott. Így két forduló után Románia 2 ponttal a széria 3. helyét foglalja el.

„Célunk, hogy legalább a második helyen zárjunk a csoportba. Amennyiben a szerbek elleni hazai visszavágóig 5 pontunk lesz, akkor talán a csoportgyőzelemben is bízhatunk” — mondta a találkozó után Contra.

Románia október 11-én Litvániában játssza harmadik csoportmeccsét, 14-én pedig érkezik a Szerbia elleni retúr.

Nemzetek Ligája, 2. forduló

A-divízió

3. csoport: Portugália – Olaszország 1–0; a csoport állása: 1. Portugália 3 pont/1 mérkőzés, 2. Lengyelország 1/1 (1–1), 3. Olaszország 1/2 (1–2).

B-divízió

2. csoport: Svédország – Törökország 2–3; a csoport állása: 1. Oroszország 3/1 (2–1), 2. Torokország 3/2 (4–4), 3. Svédország 0/1.

C-divízió

1. csoport: Skócia – Albánia 2–0; a csoport állása: 1. Skócia 3/1 (2–0), 2. Albánia 3/2 (1–2), 3. Izrael 0/1.

4. csoport: Szerbia – Románia 2–2 (Mitrovici 26. perc, 63., illetve Stanciu 48. – 11-esből, Țucudean 68.), Montenegró – Litvánia 2–0 (Savici 34. – 11-esből, Jankovici 36.).