×
2024. 04 20.

Pontot mentett otthon az Unirea

2018.09.02 - 15:38

Sikerült 2–0-s hátrányból egyenlítenie s így pontot szereznie a Tasnádi Unirea harmadik ligás labdarúgócsapatának szombaton hazai pályán a Kolozsvári Sănătatea ellen, a kiírás 2. fordulójában.

Hétvégén rendezték meg a Liga 3 idei kiírásának második fordulóját, megyénk egyetlen divíziós csapata, a Tasnádi Unirea pedig hazai pályán fogadta a Kolozsvári Sănătatea együttesét. A szombati mérkőzésen, a kezdő sípszót megelőzően mindkét csapat a győzelem reményében szaladt ki a tasnádi pálya gyepére, viszont az első félidőt követően már csak a kolozsváriak bízhattak igazán a sikerben. Az első játékrészben a Sănătatea játékosa, Andrei Ceaca szerzett vezetést csapatának még a 15. percben, amire a hazaiak az első félidőben nem tudtak válaszolni. A szünet utáni térfélcserét követően továbbra is a kolozsváriaknak állt a zászló, ugyanis Adrian Lupu az 55. percben kettőre növelte a vendégek előnyét. A hazai szurkolók ennek ellenére biztatták csapatukat, amelyik a második bekapott gól után jóval jobb játékot mutatott a korábbinál. A mérkőzés végéhez közeledve jött is az első tasnádi gól, Raul Silaghi a 70. percben vette be a kolozsváriak kapuját, majd negyed órával később Călin Vădan is kihasználta az előtte kínálkozó lehetőséget, 2–2-re modosítva az állást.

A találkozóval kapcsolatban Cristian Popa, a tasnádi alakulat vezetőedzője lapunknak elmondta, hogy fontosnak tartja, hogy csapata nem veszítette el a mérkőzést, és a második forduló után is sikerült megőriznie veretlenségét, ami pedig a hibákat illeti, azokat igyekszenek mielőbb javítani.

„Tanulnunk kell a hibáinkból, a következő mérkőzésre javítanunk kell a játékon, csak így válhatunk versenyképessé a bajnokságban. A csapat második félidőben mutatott játékával elégedett voltam, igaz, voltak egyéni botlások, amelyekről beszélni fogok a csapat tagjaival, viszont ezeket leszámítva egy jó, ütőképes futballt játszottunk, amely meg is hozta az eredményt, és a találkozó végére sikerült ledolgozni az összeszedett kétgólos hátrányt. Köszönet illeti a szurkolókat is, akik jelen voltak, és az utolsó percig biztatták a csapatot, mindig jó érzés a nézőközönség támogatása mellett futballozni” — nyilatkozta a vezetőedző.

Az Unirea a Liga 3 harmadik fordulójában, szeptember 7-én, pénteken Tordán vendégszerepel, a célja pedig a további pontszerzés lesz. Cristian Popa ezzel kapcsolatban elmondta: „Nem lesz könnyű ellenfél a tordai csapat, sőt, mivel ebben a fordulóban vereséget szenvedett a Szászhermányi AFC otthonában, bizonyára győzelemre fog játszani ellenünk. De mi azért leszünk ott, hogy ezt ne hagyjuk.”

A Liga 3 5-ös csoportja 2. fordulójának további eredményei: AFK Csíkszereda – Székelyudvarhely AFC 3–0, Kolozsvári CFR II – Nagybányai Minaur 1–1, Szászmedgyesi Gaz Metan II – MSE Marosvásárhely 2–4, Tasnádi Unirea – Kolozsvári Sănătatea 2–2, Radnót SK – Dési Unirea 1–0, Lénárdfalvai ACS – Besztercei Gloria 3–1, Szászhermányi AFC – Tordai Sticla Arieşul 3–1, Barcarozsnyói Olimpic Cetate – Szászrégeni CSM Avântul 1–0.