2024. 04 20.
Vidék

Pontot mentettek a tasnádiak

2018.10.27 - 20:03

Egy kérdéses szabálytalanság miatt megítélt 11-es után nem tudott pontokat szereznie a vendégegyüttesnek, ugyanis az utolsó percben vétett hatalmas hiba után egyenlített a tasnádi csapat.

Jó eredményt jegyzett a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata hazai pályán, a Kolozsvári CFR II elleni bajnoki mérkőzésen, viszont a múlt heti, radnóti fiaskó után a mostani egy pont kevés vigaszt jelenthet Cristian Popa edző legénységének.

A 10. forduló mérkőzése egyébként remekül kezdődött a tasnádiaknak: a 9. percben Adrian Ciul futott fel bal oldalon, majd az ellenfél ötöse elé emelt, a román bajnok harmadik számú kapusa, Adrian Rus azonban kiejtette a kezéből a labdát, az érkező Raul Silaghi pedig közelről nem hibázhatott (1–0).

A CFR második számú csapata egyébként a kapuson kívül további két középpályást hozott el magával az élvonalbeli együttes keretéből: Sebastian Mailat és Valentin Costache irányított a kolozsváriak játékát. Utóbbi össze is hozta a vendégegyüttes egyenlítő találatát: a 41. percben Parnău Márk elhibázott passza után szereztek labdát a „vasutasok”, a kapu elé beívelt labdára pedig zavartalanul érkezett Costache, aki üres kapuba küldhette a lasztit (1–1).

Alin Minteuan vezetőedző legénysége egyébként a gól előtt és azután is uralta a mezőnyjátékot. Igaz, a kapura kevésbé voltak veszélyesek, viszont folyamatos nyomás alatt tartották a tasnádi védelmet.

Fordulás után is többet uralta a labdát a CFR II, de veszélyes helyzetek nem alakultak ki, az Unirea kontrákkal próbálkozott, kevés szerencsével. Amikor már úgy tűnt, hogy az eredmény már nem fog változni, a nagyenyedi Sergiu Popa játékvezető húzott egy merészet: egy kipattanó labdára futó kolozsvári játékos mellett mentett szögletre Călin Vădan, viszont az ellenfél látványosan feldobta magát, amiért a bíró 11-est ítélt: a másik élvonalbeli középpályás, Mailat állt a labdához, és vágta a labdát a kapu bal oldalába (1–2). Ez a találat kissé felpezsdítette a tasnádi játékot, és Cristi Popa legényei az utolsó percekre át is vették a mérkőzés irányítását. A lefújás előtt pedig jött az egyenlítő találat is a kolozsvári védelem hatalmas hibája után: egy gyengén hátra fejelt labdára 20 méterre jött ki kapujából Rus aki hatalmasat luftotl, a szemfüles Pavel Nemeș pedig „elcsaklizta” a labdát, és az üres kapuba küldte (2–2).

Sikerült pontot menteni, ezzel a tasnádi alakulat őrzi hazai veretlenségét. Azonban újabb pozíciót vesztettek a Liga 3 5. csoportjának a táblázatában, és így a 8. helyről várják a következő, szombati bajnokit, amikor az éllovas Lénárdfalva otthonában lépnek majd a pályára.

Liga 3, 5. csoport, 10. forduló

Tasnádi Unirea – Kolozsvári CFR II 2–2

Gólszerzők: Silaghi (9. perc), Nemeș (90.) illetve Costache (41.), Mailat (81. perc – 11-esből)

Tasnád: Kerezsi – Parnău, Bălău, Vădan, Vincze D. (Nemeș, 64. perc), Varga, Bolba (Palinceac, 80.), Ciul, Silaghi, Anton, Székely (Cocian, 86.). Vezetőedző: Cristian Popa.

CFR II: A. Rus – Pârv, Kereki, Potra, Ispas, A. Pop, Petruș, Itu, Mailat, Costache, Cazan. Vezetőedző: Alin Minteuan

AFK Csíkszereda – Szászmedgyesi Gaz Metan II 5–0

Szászrégeni Avântul – AFC Székelyudvarhely 2–0

Kolozsvári Sănătatea – Dési Unirea 3–1

Tordai Sticla Arieşul – Nagybányai Minaur 2–2

MSE Marosvásárhely – Besztercei Unu Fotbal Gloria 1–1

AFC Szászhermány – ACS Fotbal Comuna Lénárdfalva 0–3

Barcarozsnyói Olimpic Cetate – CS Radnót 3–0.