×
2024. 03 29.

Pontot vesztett Brassóban a VSK

2014.01.26 - 14:39

Remek első félidő után kicsúszott a talaj a szatmári lányok lába alól Brassóban, így elvesztették a szombati meccset. A női élvonalbeli–bajnokság alapszakaszában a VSK marad a 6. helyen.

Három ponttal kapott ki Brassóban a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Nemzeti Liga alapszakaszának 15. fordulójában, ezzel együtt a „piros–fehérek” őrzik hatodik pozíciójukat, ugyanis az őszi, szatmárnémeti találkozón kilenccel verték az Olimpiát.

Túlzás nélkül, tökéletesen kezdődött a szombati mérkőzés Éles Péter edző tanítványainak, hiszen az első két és fél perc után Orosz Andreea, Tarţa–Laza Enikő, Tabytha Wampler és Kortni Jones pontjaival már 2–10-es szatmári vezetést mutatott az eredményjelző. A házigazda brassóiak ugyan felzárkóztak egyre (9–10), de Tarţa Eni és Jones tripláival visszaállt a hetes előny (9–16), majd a negyed végén Jones ismét nagyot alakított, így 14–28-as állásról kezdődött a második negyed.

A folytatásban úgy tűnt, hogy nagyon fut a szekér a szatmáriakkal, Orosz Andi duplájával ugyanis rögtön beállt a tizenhatos for. Bucevac triplája, majd Bartee, Erak és Kovacevic pontjai jelezték, hogy nem szabad lebecsülni az ellenfelet. Az Olimpia hat perc alatt egyenlített (33–33), de ilyen nyomás alatt Jones megint betalált távolról, majd Cristiana Cutaş blokkolása után Wampler nyugtatta a kedélyeket (33–38). Az utolsó három percben sokat hibázott mindkét csapat, majd Bianca Voica duplájával sikerült tartani az előnyt a második félidőre is (38–40).

A szünet elvágta a szatmári lendületet, Bucevac triplájával pedig először vezetett a házigazda csapat (41–40). Öt perc után jöttek az első szatmári pontok, de Mihaela Adi duplájáig az Olimpia már tizenkettőre növelte előnyét (52–40). Innen a VSK azon volt, hogy csökkentse a hátrányt, és az utolsó tíz percet mínusz kilencről kezdte a szatmári együttes (59–50). Orosz Andi csapatkapitányhoz méltóan kezébe vette az irányítást: közelről és távolról is betalált (ebben a negyedben 11 pontot szerzett), még besegített Tarţa Eni és Monica Ivan is, így a 39. percig a VSK feljött háromra. Az ellenfél hibázott a támadásban, Cutaş távoli próbálkozása azonban pontatlan volt. Tíz másodperccel a vége előtt még labdát is szerzett a VSK, azonban Eni dobását blokkolta Bartee, így maradt a 70–67-es végeredmény.

„Sajnos a második félidőben kifáradtunk, és sok hibás döntést hoztunk a támadójátékban. A védelem sem működött már olyan jól. A végén sikerült felzárkózni, így a pontkülönbség tekintetében jól zártunk” – nyilatkozta a totalbaschet.ro hírportálnak Orosz Andi.

„A végén kicsit taktikázni is kellett, több tényezőt szem előtt kellett tartsak. Tartottuk a minimális különbséget, és az a legfontosabb, hogy maradtunk a táblázatban Brassó előtt” – foglalta össze Éles.

A szatmári együttes szerdai hazai bajnokiját a sepsiszentgyörgyiek kérésére halasztották február 9-re, így szombaton Marosvásárhelyen, a Nova Vita ellen játssza majd következő mérkőzését.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 15. forduló

Brassói Olimpia – Szatmárnémeti VSK 70–67 (14:28, 24:12, 21:10, 11:17).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Adi (4, 1, 1), Orosz (22, 5, 1), Voica (2, 4, 0), Ivan (3, 4, 1), Tarţa–Laza (9, 4, 2), Jones (18, 3, 3), Wampler (6, 8, 2), Cutaş (3, 6, 1).