Béla
19 °C

Pontot vesztett Nagyszentmiklóson a VSK

2012.09.23 - 17:02

Közel volt Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata ahhoz, hogy két ponttal térjen haza Nagyszentmiklósról, az Unirea elleni másodosztályos bajnoki nyitány meccséről.

A „diszkrét” bírói segítség, illetve egyes játékosok tapasztalathiánya viszont rányomta a bélyegét a mérkőzés végén az eredmény alakulására, így a Nicolae Istrate, Kibédi Albert edzőpáros legénysége csak döntetlent ért el a Temes megyei együttes otthonában.

A szatmári csapat majdnem végig hat góllal vezetett, a szünetben is 12–18-as állást mutatott az eredményjelző. A 38. percben még 16–22 arányban vezetett a VSK, ezután viszont a hazaiak megkezdték a felzárkózást, az 58. percig három gólra közelítették meg a szatmáriakat (24–27). Ekkor azonban a Mehedinţi megyei Cruceru, Rădulescu bírópáros Oláh Jánost és Raul Popot is kiküldte a pályáról két percre, így a nagyszentmiklósiak kettős emberelőnyben gyorsan bevágtak négy gólt, és átvették a vezetést. De 17 másodperccel a vége Ciaca elrontotta a hazaiak ünnepét, és egyenlített. Istrate viszont nem örült a találkozó végén, hiszen a VSK nyerhetett volna, és a mérkőzés képét tekintve, megérdemelte volna a két pontot.

Férfi kézilabda, A–osztály, B csoport

Nagyszentmiklósi Unirea – Szatmárnémeti VSK 28–28 (12–18).

VSK: Cioroiu – Oláh 8 gól (ebből 2 gól hétméteresből), Albu 6, Mateş 5, Jurj 5, Ciaca 3, Pop 1, Mureşan, Santeiu

Kétperces kiállítások: 2 perc – 12 perc (!).

Hétméteresek (megítélt/értékesített): 9/6 – 2/2 (!).