2024. 04 26.
Vidék

Ponttal tér haza az Unirea Szászrégenből

2018.08.24 - 20:30

Kiütött a közel öt órás utazás miatti fáradtság a Tasnádi Unirea játékosain, de így is sikerült döntetlent játszaniuk Szászrégenben a Liga 3 idénynyitó mérkőzésén.

Értékes ponttal nyitotta a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata második Liga 3-as idényét: Cristian Popa vezetőedző legényei gól nélküli döntetlent értek el a Szászrégeni Avântul otthonában.

A pénteki találkozó első húsz percében egyik csapat sem vállalt nagyobb kockázatot. Többnyire a pálya közepén zajlott a játék, csak ritkán jutottak el a csapatok ellenfelük tizenhatosa elé, de olyankor is tanácstalanul visszapasszoltak, vagy a védelem szerzett labdát. A tasnádiak mintha hamarabb hangolódtak volna rá a mérkőzésre, de az igazán veszélyes helyzetek még mindig hiányoztak.

A félidő második felében átvették az irányítást a hazaiak. Kilenc emberrel védekezett az Unirea, a szászrégeniek pedig távoli, de pontatlan lövésekkel próbálkoztak. A 44. percben Anton indította Pavel Nemeşt, majd Vincze Dávidtól Raul Stanciuhoz került a labda, utóbbi 18 méterről megeresztett lövése pedig csak milliméterekkel tévesztett célt.

Fordulás után egyre jobban lehetett érezni a tasnádi játékon a fáradtságot: pontatlanok voltak a passzok, az egyszerű labdaátvételek is nehézséget okoztak (a szatmári alakulat ugyanis péntek reggel, a meccs napján utazott Szászrégenbe). A védelem viszont még állt a lábán, az 57. percben pedig egy kontra végén akár a vezetést is megszerezhette volna az Unirea: Angelo Cocian futott fel jobb oldalon, a 16-oson belülről, két védője mögül kapurarúgott, a hálóőrről kipattanó labdát pedig Vincze Dávid emelte be, de lesen volt, így maradt a 0–0.

A tasnádiak apró szabálytalanságokkal próbálták tördelni a játékot, védekezésben pedig a veterán Marius Bălău mindenhol ott volt. A 82. percben az Unirea eldönthette volna a meccset, Anton 20 méterről ívelt szabadrúgását viszont a pipából kanalazta ki a hazaiak kapusa. A meccs vége előtt Coican és Raul Silaghi is jó helyzetbe kerültek, de maradt a 0–0-s végeredmény, és az Unirea értékes ponttal térhet haza.

Liga 3, 5-ös csoport, 1. forduló

Szászrégeni CSM Avântul – Tasnádi Unirea 0–0

Unirea: Görbe – Vădan, Bălău, Palinceac, Parnău, Stanciu (Varga, 75. perc), Anton, Cubaş (Silaghi, 58.), Nemeş (Székely, 69.), Cocian (Vincze L., 90+2.), Vincze D. Vezetőedző: Cristian Popa.

Kolozsvári Sănătatea – AFC Szászhermány 4–0

Tordai Sticla Arieşul – Szászmedgyesi Gaz Metan II 1–0

MSE Marosvásárhely – ACS Fotbal Comuna Lénárdfalva 1–2

Besztercei Gloria – Kolozsvári CFR II 1–4

Nagybányai Minaur – Radnóti CS 5–0

Dési Unirea – AFC Székelyudvarhely 3–3

Barcarozsnyói Olimpic Cetate – AFK Csikszereda 0–4