2024. 03 28.
14 °C

Pop és Brata legyőzte a nagyszebenieket

2017.08.23 - 21:08

A múlt héten nélkülözött Vasile Pop, illetve a szerdán jó formában játszó Ciprian Brata találataival nyert tegnap a Szatmárnémeti FC Olimpia az eddig százszázalékos AFC Hermannstadt ellen. A szebeniek emberhátrányban fejezték be a szatmári mérkőzést.

Tud jól játszani a Szatmárnémeti FC Olimpia legénysége, ha akar. Legalábbis ezt a benyomást keltették szerdán Selymes Tibor vezetőedző tanítványai, miután 2–0-ra legyőzték az eddig százszázalékos újoncot, az AFC Hermannstadt együttest.

A kezdeti „ismerkedés” után Radu Nesculescu ébresztette fel a több mint 850 fős közönséget, de a szatmáriak szerencséjére a nagyszebeniek játékosa nem találta el jól a labdát, és így kedvező helyzetből fölé bombázott. Jött azonnal az Olimpia válasza: Ciprian Brata távoli lövését védte Cătălin Cabuz, a kipattanóra érkező Vasile Pop lövését pedig szögletre mentették a védők. A két szatmári játékos hat perccel később összehozta az Olimpia vezető találatát. A Hermannstadt védői nem tudtak felszabadítani a saját 16-osukon belül, Radu Necsulescu a labda helyett Brata lábát találta el, amiért Florin Marcu játékvezető 11-est ítélt, Pop pedig a jobb alsó sarokba vágta a labdát, ahova Cabuz már nem érhetett le (1–0).

A félidő hajrájában Daniel Tătar lövése tévesztett célt, túloldalt pedig Olivier Lusamba lövését hárították szögletre a szebeni védők az utolsó pillanatban. Végül a 45. percben mégis módosult az eredmény: Pop keresztlabdáját Brata mellel vette le a 16-os sarkán, igazított egyet a labdán, majd Tătar mellől kilőtte a hosszú sarkot (2–0).

A fordulás után visszazárt védelembe az Olimpia, és majdnem összehozott egy öngólt: Ionuţ Hlincáról veszélyesen pattant le a labda, és kevéssel ment a kapu mellé. A megítélt szögletből beívelt labdát Cătălin Pîrvulescu fejelte a felső lécre. Ezután Bogdan Rusu ás Sabin Lupu távoli lövései jelentettek még veszélyt Florin Muntean kapujára, a túloldalon pedig Brata és Pop veszélyeztettek, de eredménytelenül.

Izgulnivaló így is volt, hiszen a 78. percben beállt Ştefan Blănaru rosszul, a bal vállára esett, amely úgy tűnik, hogy könyökből el is tört. Percekig a pályán ápolták az orvosok, a mérkőzés után pedig a kórházba szállították. Éppen Blănaru volt a szebeniek harmadik cseréje, így a Hermannstadt tíz mezőnyjátékossal volt kénytelen befejezni a meccset, az eredmény pedig már nem változott.

Labdarúgó Liga 2, 4. forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – AFC Hermannstadt 2–0 (2–0). Gólszerzők: V. Pop 18. perc – 11-esből, Brata 45.

FC Olimpia: Fl. Muntean – Mureșan, Hlinca, Duruș, Copaci, Brata (Bura, 90+3.), V. Pop, Rus (Szász, 84.), Ayoub (Lukacs, 46.), Miholca, Lusamba; vezetőedző: Selymes Tibor.

Hermannstadt: Cabuz – Tătar, Pîrvulescu, Stoica, Pamfilie, Dumitru (Blănaru, 78. perc), Necsulescu, Neacșa (Lupu, 46.), Rusu, Monea (Crișan, 46.), Cîrstean; vezetőedző: Alexandru Pelici.