2024. 03 29.
19 °C

Pusztadaróci Recolta: nagy lépés az osztályzó felé

2016.04.30 - 18:32

Egy kiegyenlített első félidő után a Pusztadaróci Recolta labdarúgócsapata „bedarálta” a vendéglátó Mikolai Turul labdarúgócsapatát a Liga 4 Elite 21. fordulójának szombati mérkőzésén: 4-1-re győzött Mihai Sabău-Svegler csapata a Dacian Nastai által irányított mikolaiak ellen.

A hazai csapat korán, már a 3. percben vezetést szerzett Pál Ádám révén (1-0), ekkor a mikolaik kezdtek hinni abban, hogy megfoghatják a bajnoki cím várományosát. Viszont a szünet előtt Dan Gavrilescu egyenlített (1-1), majd a fordulás után a csereként beállt Radu Socaci hat perc alatt kétszer is betalált (1-3). A 67. percben mégis felvillant a reménysugár a hazaiaknál, amikor a nagyváradi bíró 11-est ítélt egy kezezés után. Viszont Florin Ursan gyengén, középre lőtte a labdát, a rutinos Daniel Oşannak nem okozott gondot hárítani. A kipattanó labda ismét Ursan elé került, ekkor már bátrabban belerúgott a labdába, viszont a játékszer a felső lécen csattant, majd lehűlt a helyzet. A 72. percben Mester Nándor egy indítás után kilőtte Adrian Crişan kapuját, beállítva a 4-1-es végeredményt.

A meccs végén a tucatnyi pusztadaróci szurkolótábor a csapattal együtt ünnepelt “Bajnokcsapat” rigmusokat kiabálva. A zöld-fehér Reki viszont egyelőre marad a táblázat 2. helyén, viszont kedden visszaveheti a vezetést az Óvári Someşultól. Mint arról beszámoltunk, az óváriak a szerdai bajnoki mérkőzésen beküldték a pályára a felfüggesztett Alin Mercét, ezért a Szatmár Megyei Labdarúgó Egyesület fegyelmi bizottsága vélhetően törölni fogja az 5-1-es végeredményt, és az ellenfél Szamosdobi Voinţa javára írja majd a három pontot. Ekkor a Reki lép az élre, egy ponttal megelőzve a Someşult, amelyre egyébként a 23. fordulóban vár a pont nélküli szabad hétvége.