×
2024. 04 27.

Rákapcsoltak a lányok

2014.11.23 - 07:37

Kisebb meglepetésre sima győzelmet aratott a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Marosvásárhelyi Nova Vita elleni szombati bajnoki találkozón.

A meccs előtt, az eddigi eredmények alapján, a Maros–parti együttes tűnt favoritnak, azonban Ionel Brustur edző tanítványai csak az első félidőben voltak méltó ellenfelek. Igaz, a csapat három órával a mérkőzés kezdete előtt érkezett meg Szatmárnémetire, és néhány alapjátékos is otthon maradt. Ezt kihasználva, a frissebb szatmári lányok lemosták a pályáról a Nova Vitát a harmadik negyedben, ezzel eldöntve a mérkőzést. Bár a végeredmény „csak” huszonnégy pontos különbséget mutat, a VSK-nak többször volt harminc fölötti forja.

A győzelem után a VSK megelőzte a táblázatban a vásárhelyieket, viszont egyik együttes sem zárt az őszi felvonás után az első nyolcba, miután a brassóiak hazai pályán verték a vendég Alexandriát.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 13. forduló

Szatmárnémeti VSK – Marosvásárhelyi Nova Vita 92–68 (21:21, 24:17, 25:9, 22:21).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Kiss, Adams (8, 8, 3), Orosz–Oláh (20, 4, 3), Voica (4, 1, 1), Szmutku (2, 0, 2), Ferenczi (6, 2, 5), Vasile (0, 1, 0), Manta (2, 7, 0), Bolba, Radovics (10, 1, 0), Tarţa–Laza (17, 5, 5), Ross (23, 10, 3).

Nova Vita (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Thompson (14, 2, 5), Vilcinschi (2, 0, 0), Montgomery (7, 4, 3), Adams (5, 2, 2), Young (6, 4, 0), Mészáros (9, 0, 0), Grossnickle (20, 13, 0), Bartha (5, 1, 0).

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET IS!