3 °C
Vidék

Rangadót játszanak a tasnádiak

2017.11.03 - 15:36

Idegenben, a Máramaros megyei Lénárdfalvi ACS vendégeként lép pályára szombaton a Tasnádi Unirea labdarúgócsapata: Marius Botan edző legényei annak az együttesnek lesznek a vendégei, akik egy ponttal követik őket a táblázatban.

A harmadosztályban harmadik idényüket töltő máramarosiak egyébként villámrajtot vettek ebben a szezonban, hiszen első négy meccsükön 10 pontot szereztek. Az ezt követő öt mérkőzésen viszont csak hat pontot „kapartak össze”, otthon pedig elvesztették a Kudzsiri Metalurgistul, majd a Magyarigeni Performanța elleni rangadókat. Az eddigi négy hazai mérkőzésből egyébként csak ezt a kettőt vesztette el Lénárdfalva, ugyanis a gyulafehérváriak, legutóbb pedig a désiek is „zakóval” mentek haza (3–0, 4–0). Az eddig begyűjtött 16 pont eggyel kevesebb, mint a Tasnádi Unirea pontszáma, és csak egy pozícióval vannak az 5. helyen tanyázó szatmáriak mögött. Ezért egy nagyon kiélezett mérkőzésre lehet számítani.

A tasnádiak ugyanis a vidombáki 4–2-es kudarc után magukhoz tértek, és öt mérkőzés óta veretlenek. A brassói csúfos vereségnek egyébként a kapus, Băican volt az egyik vétkese, hazatérés után el is küldték a zilahi hálóőrt, felbontották a szerződését.