2024. 04 24.
szitálás

Rászámolt a CSZKA a Realra a Santiago Bernabéuban

2018.12.13 - 02:49

Óriási meglepetés a labdarúgó Bajnokok Ligája G-csoportjában: a címvédő, csoportelsőként már előzőleg továbbjutó Real Madrid a Santiago Bernabéu Stadionban szenvedett nagyon kínos, 3–0-s vereséget a CSZKA Moszkvától.

Ez a Real európai kupatörténetének legsúlyosabb hazai kudarca. Ugyanakkor a Real 2008–2009 óta először kapott ki csoportkörben mindkétszer ugyanattól a csapattól. Az orosz együttes így sem tudta megszerezni a kvartett harmadik helyét, mert a Viktoria Plzen 2–1-re legyőzte az AS Romát, így a csehek jutottak az Európa Ligába.

Nem történt viszont meglepetés az F-csoport utolsó, hatodik fordulójában: a favorit Manchester City az élen zárt a négyesben, miután hazai pályán 2–1-re nyert a Hoffenheim ellen. A kvartett másik összecsapásán a Lyonnak elég volt egy iksz is a Sahtar Donyeck vendégeként, hogy 16. csapatként a nyolcaddöntőbe jusson – az ukránok harmadikként az EL-ben folytathatják, míg a Hoffenheim negyedikként búcsúzott a nemzetközi kupaporondtól.

Az Ajax a 13. percben hátrányba került a Bayern München ellen az E-csoport utolsó játéknapján, aztán a második félidőben fordított, majd ugyanezt megtették a bajorok is. A vége 3–3 lett, ami azt jelenti, hogy a német bajnok a csoportelső. Az AEK Athén a hatodik csoportmérkőzését is elveszítette, ezúttal a Benfica otthonában kapott ki.

Az Ajax egyébként 1997 óta maradt először veretlen odahaza 14 mérkőzésen át, amióta Johan Cruyff nevét felvette az Aréna, nem látott Ajax-verést a gyep.

A H-csoportban mindkét továbbjutó csapat kikapott: a Juventus a Young Boys otthonában, míg a Manchester United a Valencia vendégeként szenvedett vereséget, de mindez semmit sem változtatott a táblázat végső állásán.

Így kialakult a legjobb tizenhat mezőnye a BL-ben, december 17-én pedig kisorsolják a nyolcaddöntő párosítását. Négy angol, három-három spanyol és német, két-két olasz és francia, továbbá egy-egy holland és portugál csapat folytatja az egyenes kieséses szakaszt, amelynek első mérkőzéseit február 12-én és 13-án rendezik.

Bajnokok Ligája, csoportkör, utolsó forduló

E-csoport

Ajax – Bayern München 3–3 (Tadics 61. perc, 81. – a második 11-esből, Tagliafico 90+5., illetve Lewandowski 13., 87. – a második 11-esből, Coman 90.; kiállítva: Wöber 67. perc, illetve Th. Müller 75.)

Benfica – AEK Athén 1–0 (Grimaldo 88. perc; kiállítva: Galanopulosz 87. perc – AEK).