Rászámolt a CSZKA a Realra a Santiago Bernabéuban
Utoljára módositva: 2018-12-13 16:52:10

Óriási meglepetés a labdarúgó Bajnokok Ligája G-csoportjában: a címvédő, csoportelsőként már előzőleg továbbjutó Real Madrid a Santiago Bernabéu Stadionban szenvedett nagyon kínos, 3–0-s vereséget a CSZKA Moszkvától.

Ez a Real európai kupatörténetének legsúlyosabb hazai kudarca. Ugyanakkor a Real 2008–2009 óta először kapott ki csoportkörben mindkétszer ugyanattól a csapattól. Az orosz együttes így sem tudta megszerezni a kvartett harmadik helyét, mert a Viktoria Plzen 2–1-re legyőzte az AS Romát, így a csehek jutottak az Európa Ligába.

Nem történt viszont meglepetés az F-csoport utolsó, hatodik fordulójában: a favorit Manchester City az élen zárt a négyesben, miután hazai pályán 2–1-re nyert a Hoffenheim ellen. A kvartett másik összecsapásán a Lyonnak elég volt egy iksz is a Sahtar Donyeck vendégeként, hogy 16. csapatként a nyolcaddöntőbe jusson – az ukránok harmadikként az EL-ben folytathatják, míg a Hoffenheim negyedikként búcsúzott a nemzetközi kupaporondtól.

Az Ajax a 13. percben hátrányba került a Bayern München ellen az E-csoport utolsó játéknapján, aztán a második félidőben fordított, majd ugyanezt megtették a bajorok is. A vége 3–3 lett, ami azt jelenti, hogy a német bajnok a csoportelső. Az AEK Athén a hatodik csoportmérkőzését is elveszítette, ezúttal a Benfica otthonában kapott ki.

Az Ajax egyébként 1997 óta maradt először veretlen odahaza 14 mérkőzésen át, amióta Johan Cruyff nevét felvette az Aréna, nem látott Ajax-verést a gyep.

A H-csoportban mindkét továbbjutó csapat kikapott: a Juventus a Young Boys otthonában, míg a Manchester United a Valencia vendégeként szenvedett vereséget, de mindez semmit sem változtatott a táblázat végső állásán.

Így kialakult a legjobb tizenhat mezőnye a BL-ben, december 17-én pedig kisorsolják a nyolcaddöntő párosítását. Négy angol, három-három spanyol és német, két-két olasz és francia, továbbá egy-egy holland és portugál csapat folytatja az egyenes kieséses szakaszt, amelynek első mérkőzéseit február 12-én és 13-án rendezik.

Bajnokok Ligája, csoportkör, utolsó forduló

E-csoport

Ajax – Bayern München 3–3 (Tadics 61. perc, 81. – a második 11-esből, Tagliafico 90+5., illetve Lewandowski 13., 87. – a második 11-esből, Coman 90.; kiállítva: Wöber 67. perc, illetve Th. Müller 75.)

Benfica – AEK Athén 1–0 (Grimaldo 88. perc; kiállítva: Galanopulosz 87. perc – AEK).

1 Bayern 6 4 2 0 15–5 14
2 Ajax 6 3 3 0 11–5 12
3 Benfica 6 2 1 3 6–11 7
4 AEK 6 0 0 6 2–13 0

F-csoport

Sahtar Donyeck – Olympique Lyon 1–1 (Júnior Moraes 22. perc, illetve Fekir 65.)

Manchester City – Hoffenheim 2–1 (Sané 45+1., 61., illetve Kramaric 15. – 11-esből).

1 City 6 4 1 1 16–6 13
2 Lyon 6 1 5 0 12–11 8
3 Sahtar 6 1 3 2 8–16 6
4 Hoffenheim 6 0 3 3 11–14 3

G-csoport

Real Madrid – CSZKA Moszkva 0–3 (Csalov 37. perc, Scsennyikov 43., A. Sigurdsson 73.)

Viktoria Plzen – AS Roma 2–1 (Kovarík 62., Chory 72., illetve Cengiz Ünder 68.; kiállítva: Pellegrini 90+2. perc – Roma).

1 Real 6 4 0 2 12–5 12
2 Roma 6 3 0 3 11–8 9
3 Plzen 6 2 1 3 7–16 7
4 CSZKA 6 2 1 3 8–9 7

H-csoport

Young Boys – Juventus 2–1 (Hoarau 30. perc, 68. – az elsőt 11-esből, illetve Dybala 80.)

Valencia – Manchester United 2–1 (Soler 17., Ph. Jones 47. – öngól, illetve Rashford 87.).

1 Juventus 6 4 0 2 9–4 12
2 Manchster United 6 3 1 2 7–4 10
3 Valencia 6 2 2 2 6–6 8
4 Young Boys 6 1 1 4 4–12 4