2024. 03 29.
18 °C

Rászámoltak a szatmáriakra Aradon

2020.02.23 - 03:36

Az utolsó hét percben kicsúszott a VSK kezéből az aradi mérkőzés, így a házigazda együttes csúnyán ellátta a baját Mauro Proccacini csapatának. A statisztikai adatokat látva viszont elmondható, hogy a szatmáriak nagyon gyengén játszottak.

Elvesztette a táblázatban a második helyét a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, miután a szerda esti bajnoki mérkőzésen tizennyolc pontos vereséget szenvedett az FCC Baschet Arad otthonában.

A VSK a megszokott, Maja Miljkovic, Lauren Ervin, Oláh Andrea, Alina Podar, Bernice Mosby felállásban kezdett. Az első fél perc után Mosby és Jefimija Karakasevic pontváltása után 2–2 volt az állás, majd egy perc múlva ismét betalált a VSK amerikai légiósa, így ismét a szatmáriak vezettek (2–4). a 4. percben Podar triplája után ismét vendégvezetést mutatott az eredményjelző (6–7), de a folytatásban az aradiak vették át az irányítást. Öt pontos hazai vezetésnél (14–9) időt kért Procaccini, viszont a lányok nem tudtak taktikát váltani, így Adrienne Webb pontjaival a 16–9-re húztak el két perccel az első pihenő előtt. A hét pontos előnyt megőrizte az aradi csapat az első negyed végére is (21–14), majd a folytatásban Veatriki Akathiotou duplájával először volt kilenc pont a két csapat között (23–14).

Kétszer még vezettünk

Pontatlan dobások, kihagyott szabaddobások, hibás passzok jellemezték a VSK játékát. Egyedül Mosby tartotta a lépést az aradiakkal, és így a 16. percben még mindig csak öt pont volt a szatmáriak hátránya (33–28). Három perccel később végre Ervin távoli dobása is betalált, így némi reménysugár villant fel 34–31-es állásnál. Úgy tűnt, hogy sínen van a csapat, hiszen húsz másodperccel a szünet előtt Podar szabaddobásai végre betaláltak, így mínusz egyről fordult a VSK a második félidőre (36–35). Oláh Andi triplája indította a harmadik negyedet, negyed óra játékidő után ismét a VSK-nál volt az előny (36–38). Webb három pontosával ismét fordult az állás (41–38), de a következő percek keszekusza játéka perceken keresztül eredménytelenséget okozott. A szatmári táborban kissé borzolta a kedélyeket, hogy a szabálytalanul megállított dobáskísérletet már sokadjára szabályos blokkolásnak ítélték a bírók. Felpaprikázott hangulatban rengeteget hibázott a két csapat, mígnem a 25. percben Podar labdája „beszédült” a kosárba, így már az ötödik alkalommal vette át a vezetést a VSK (41–42). Egyik edző sem látta úgy, hogy le kéne hívnia a csapatát egy perces taktikai átbeszélésre, mindkét fél elégedett volt azzal, amit látott, és hogy nagy ritkán pontokat is potyogtatnak játékosaik. Ilyen tekintetben a 27. perc említésre méltó, hiszen 4:2-es részeredményt jegyezhettünk egy perc alatt, ami a meccs addigi képét tekintve örömöt jelenthetett a közönségnek is (49–46). A negyed utolsó két perce az aradiaké volt, akik az előbbihez még hozzátettek egy 4–0-s hajrát, így ismét hét pont előnnyel zártak egy negyedet (53–46).

A 33. percig sejteni sem lehetett, hogy mi fog következni. A pályán addig ugyanis semmi sem változott: hibás dobások, itt-ott elpotyogtatott pontok, és minimális aradi előny (58–55). Viszont, ami innen kezdődött, az felért egy rémálommal a szatmári oldalon. Webb fél perc alatt kétszer is szabaddobásokhoz jutott, és ez a négy pont mintha megadta volna a meccs utolsó perceinek az alaphangulatát (62–55). Három perc alatt a VSK-nak csak Mosby két szabaddobása hozott pontokat, viszont azelőtt az FCC Baschet már tizenhat pontra meglépett (72–56). A szatmáriak minden védekező megmozdulását befújták a bírók, amiből az aradiak rendre pontokat szereztek, így hiába Oláh Andi két triplája, ez csupán arra volt elegendő, hogy némileg enyhítse a különbséget. Másfél perccel a vége előtt mínusz tizennégyen volt a szatmári alakulat (75–64), amikor bírók tettek rá még egy lapáttal, hiszen az aradiak egyik sportszerűtlen szabálytalanságánál fordítottak döntésükön, és Procaccini ellen fújtak technikai szabálytalanságot. Itt elszakadt a cérna, és az utolsó perc már nem is a kosárlabdáról szólt, a szatmáriak csak az idő múlását lesték.

Tizennyolc ponttal nyert végül az aradi csapat, ami annyit jelent, hogy megőrizheti a táblázatban a második helyét, ha a VSK nem győz le a keddi hazai pótoláson a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC együttest.

Nyers statisztika

Lehet akár a bírókat is okolni a vereség miatt, viszont a nagy arányú különbségről árulkodó adat a két csapat dobópontossága: 55 százalék az aradiaknál, 37 százalék a szatmáriaknál! Igaz, hogy tizenkettővel több szabaddobást végezhettek el az aradiak (29–17), viszont ennél a fejezetnél is verni tudott Manuel Rodriguez együttese (83 százalékos pontosság – 47 százalékos pontosság).

És végezetül még egy árulkodó adat, ami rámutat arra, hogy a VSK vezetősége kissé túlbecsüli a jelenlegi játékoskeretet: mindkét szakvezető három cserével játszott, az általuk hozott pontok száma 40–9!

Innen kell felálljon a VSK keddig, hogy bármilyen reményt is fűzzön a keddi, Sepsi elleni mérkőzésre…

Nemzeti Liga, középszakasz, A-csoport, 7. forduló

Aradi FCC Baschet – Szatmárnémeti VSK 83–65 (21:14, 15:21, 17:11, 30:19).

Arad (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Adrienne Webb (23/3/0), Jefimija Karakasevic (7/4/0), Alina Pop (0/3/1), Dora Ardelean (7/3/1), Brankica Hadzovic (6/1/7) – Veatriki Akathiotou (22/5/2), Fodor Márta (4/1/1), Calyia Robinson (14/9/2). Vezetőedző: Manuel Rodriguez.

Szatmár (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Bernice Mosby (23/9/3), Oláh Andrea (9/3/0), Maja Miljkovic (9/5/4), Alina Podar (7/1/1), Lauren Ervin (8/10/0) – Carla Popescu (3/0/0), Flavia Ferenczi (4/0/1), Andreea Huțanu (2/3/1). Vezetőedző: Mauro Procaccini.

Brassói CSTBv Olimpia – CS Municipal Târgoviște 64–70

Kolozsvári Universitatea – Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 61–103.