2024. 04 18.
Andrea, Ilma

Remek versenyt rendeztek Lunaforráson

2018.07.15 - 12:18

Az időjárás kifogástalan volt, jól sikerült az idei hegyi gyorsasági verseny Lunaforráson, a Román Autóklub (ACR) szatmárnémeti fiókja és a Szatmárnémeti Auto Karting Rider’s SK szervezésében.

A szombati verseny volt a hegyi gyorsasági autós nemzetközi bajnokság (VTM) ötödik kiírásának idénynyitója is. Az idei kiírásra számos megyéből érkeztek a pilóták, szerte az országból, sőt, Moldvából, Chişniăuból is jött egy pilóta. Összesen 30-an vettek részt a futamon, amelyre a nézők is szép számban látogattak ki, legalább 500-an voltak kíváncsiak a versenyzők idei teljesítményére. A 2,8 kilométeres pályaszakaszon rendezett versenyen idén nem történt semmilyen baleset, ami a pilóták vagy a nézők épségét veszélyeztette volna, igaz, 2–3 kisebb kicsúszás történt, de ezek alkalmával csak az autók szenvedtek kisebb sérülést.

A nyílt verseny legjobbja egyébként a nagybányai Orha Claudiu volt, aki egy Mitsubishi Colt volánja mögött 1:55.87-es idővel teljesítette a távot. Mögötte kevesebb mint két másodperccel maradt le a szintén nagybányai Veress István (Opel Manta), míg a harmadik helyen záró zilahi Szabó Róbert (Subaru Impreza) majdnem 3 másodperccel volt lassabb Orhához képest. A Szatmár megyeiek közül Kui Ferenc volt a leggyorsabb, aki egy Seat Ibizával 1:57.21-es időt autózott, és ezzel a 4. helyen zárt.

A díjazottak

Ifjúsági korosztály: 1. Iocsák Natália Ramona (Sárközújlak, Honda Civic), 2. Balog Dominik (Szatmárnémeti, Honda Civic), 3. Pintye Balázs (Szatmárnémeti, Honda Civic).

Kezdők:

H1 kategória: 1. Trifu Raul (Kolozsvár, VW Polo), 2. Toth Adalbert (Sárközújlak, Mazda), 3. Pop Andrei (Kolozsvár, Honda).

H2 kategória: 1. Nagy Attila (Nagybánya, Opel Astra), 2. Filip Mihai (Nagybánya, Ford Puma), 3. Bob Florin (Szamosújvár, Renault Clio).

Haladók:

H10 kategória: 1. Cornea Bogdan (Kolozsvár, MG ZR), Bogdan Alexandru (Kolozsvár, Opel Tigra), 3. Vezendan Mihai (Szatmárnémeti, Honda CRX).

H11 kategória: 1. Orha Claudiu (Nagybánya, Mitsubishi Colt), Veress István (Nagybánya, Opel Manta), 3. Andor Marius (Nagybánya, VW Golf).

H12 kategória: 1. Szabó Róbert (Zilah, Subaru), 2. Kui Ferenc (Szatmárnémeti, Seat Ibiza), 3. Gobel Eduard (Nagybánya, BMW M3).

Fotó: Demjén Renáta