Remekelt a Liverpool, de kiengedett a végére
Utoljára módositva: 2018-04-25 00:25:49

Óriási lépést tett a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőbe jutása felé a Liverpool, mivel az elődöntő első felvonásán hazai pályán 5–2-re megverte a Romát. Igaz, a „vörösök” már öt góllal is vezettek, a hajrában azonban kiengedték a kezükből a még nagyobb győzelmet.

A két együttes az első perctől egymásnak esett, így a a harmadik percig már mindkét kapusnak játékba kellett avatkoznia, ezt viszont Strootman és Szalah próbálkozásánál Karius és Alisson is sikerrel tette.

A lendületesebb hazai támadások Oxlade-Chamberlain sérülésénél törtek meg kissé, Kolarov távoli ágyúzásával pedig kis híján előnybe került a Roma, Karius csak üggyel-bajjal tudta a lécre tolni a labdát.

A Liverpool az első fél óra végén kis túlzással a párharcot is lerendezhette volna, de Mané két hatalmas helyzetből a kaput sem találta el, majd Szalah tekerését Alisson védte.

A 34. percben aztán a szenegáli támadó már bevette a kaput, de lesről, aztán Firmino lövését is hárította a kapus, azonban a 35. percben már megszületett a vezetés, Szalah parádés tekerésénél esélye sem volt a római kapusnak (1–0).

A félidő hajrájában még egy Lovren-kapufát és egy megpattanó Firmino-löketet jegyezhettünk fel, amikor meg már azt hihettük volna, hogy megússzák eggyel az olaszok a játékrészt, jött a brazil támadó zseniális kiugratása, Szalah pedig szenzációsan fejezte be a támadást (2–0).

Jürgen Klopp legénysége a szünet után sem ismert kegyelmet. Az 56. percben Szalah a leshatárról lépett ki, majd kihagyhatatlan helyzetbe hozta Manét, és nem sokkal később Robert Firminót is, így a 62. percben már négy volt közte (4–0)!

A vendégek kettős cserével próbálkoztak, erre két perccel rá jött az ötödik gól is: Milner jobb oldali szöglete után Firmino szerzett újabb gólt, ezúttal fejjel (5–0).

A hajrában Klopp levitte Szalahot, s ez mintha összezavarta volna a hazaiakat! Lovrenék „igyekeztek” mindenképpen lövetni egy gólt a rómaiakkal, Edin Dzeko pedig már élt a lehetőséggel (5–1), sőt Milner kezezése után Perotti büntetőből újabb találatot jegyzett, vagyis a Roma „csak” 5–2-re kapott ki.

Azt meg már láthattuk, hogy a „farkasok” otthon le tudnak dolgozni háromgólos hátrányt… Vajon sikerül egy újabb bravúr? Erre a május másodiki visszavágón, vagyis a jövő szerdán választ kaphatunk.

Bajnokok Ligája, elődüntő, 1. mérkőzés

FC Liverpool – AS Roma 5–2 (Szalah 35. perc, 45., Mané 56., Firmino 62., 69., illetve Dzeko 81., Perotti 85. – 11-esből).