×
2024. 04 27.

Remekeltek a román veteránok, biztató magyar női teljesítmény

2017.04.24 - 10:24

Jól teljesített a Románia csapata a kolozsvári rendezésű tornász Európa-bajnokságon, de ez elsősorban két „veterán” sportolójának, Marian Drăgulescunak és Cătălina Ponornak köszönhető.

Drăgulescu nyerte ugyanis a férfiak talajtorna versenyszámát, majd ezüstérmes lett ugrásban, míg Ponor gerendán szerzett Eb-aranyérmet. Ugyanitt Larisa Iordache zárt a harmadik helyen. Románia ezzel az éremtáblázat második helyén zárt, a három arany-, három ezüst- és két bronzéremig jutó Oroszország mögött.

Magyarország a 9. lett az éremtáblázatban, ugyanis a kolozsvári versenyeken két ezüst- és egy bronzéremmel zárt. Ez a teljesítmény viszont biztató lehet a jövőre nézve, legalábbis, amit a lányok teljesítményét illeti. A férfiaknál ugyanis lólengésben az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Berki Krisztiánt azért sújtották háromtizedpontos büntetéssel, mert túllépte a harminc másodperces időhatárt a gyakorlata előtt. Így 14,900 pontja lett, ezzel pedig csak a második helyen végzett, az orosz David Beljavszkij ugyanis 15,100 pontot kapott. A magyar szövetség óvót, de nem fogadták el a panaszt.

A nők egyéni összetett versenyszámában Kovács Zsófia szerzett ezüstérmet. A sportág történetében magyar női versenyző Eb-n egyéni összetettben ilyen jó eredményt még nem ért el. Ráadásul Kovács Zsófia még az aranyéremhez is közel állt, ugyanis az ugrás, a felemáskorlát és a gerenda után is vezetett a táblázatban, de a legalacsonyabb pontszámot éppen az utolsó gyakorlatára, talajon kapta, az utolsó pillanatban pedig a brit Elissa Downie remek teljesítménnyel megelőzte. A magyar tornász 55,432, brit riválisa pedig 55,755 ponttal zárt.

Dévai Boglárka bronzérmet nyert ugrásban, de ezen a szeren magyar tornásznő legutóbb 1998-ban állt dobogón kontinensviadalon.