×
2024. 04 25.

Remekeltek a szatmári ovis sakkozók Szigeten

2012.06.06 - 12:28

Egy arany- és egy ezüstéremmel tértek haza a Szatmárnémeti Unio SK sakkozói a Máramarosszigeten rendezett tornáról, amelyen a házigazda SigMar SK és a szatmáriak mellett iaşi–i, râmnicu vâlceai, aradi és bukaresti óvodások, összesen negyvenegyen küzdöttek a 2. Preşcolarului Kupáért.

A tanügyminisztérium és a Román Sakk Szövetség által akkreditált versenyre Páll Zoltán edző Matei Dragoş–sal, Héjja Irisz Hannával, Cezar Andrei Mironnal és Zilahi Kató Péterrel utazott el az Tisza-parti városban rendezett megmérettetésre, közülük Dragoş 6 ponttal nyerte a fiúk megmérettetését egy bukaresti és egy aradi sakkozóval szemben, míg a lányoknál Héjja fél ponttal lemaradva a iaşi-i kategóriagyőztes mögött a második lett. Miron 4 pontot gyűjtött, ezzel a 10. lett, míg a 3 pontos Zilahi a 22. pozícióban fejezte be a megmérettetést.

„Megköszönöm a szülőknek is, aki hűségesen hozták gyermekeiket a felkészülésre. A verseny előtt napi két edzést végeztünk, tehát felkészülten mentek a kicsik a versenyre” – mondta Páll Zoltán.