×
2024. 04 25.

Reményt adó döntetlen Zágrábban

2019.08.07 - 02:38

A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a horvát Dinamo Zagreb otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójában, a párharc kedd esti első mérkőzésén. Visszavágó jövőhéten.

A várakozásokkal ellentétben nem volt teltházas a Dinamo Zagreb – Ferencváros labdarúgó-mérkőzés a Bajnokok Ligája-selejtező 3. fordulójának odavágóján, amit kedd este rendeztek a kissé idejét múlt Maksimir Stadionba. A hangulat így is jó volt, főleg azután, hogy a nyolcadik percben a spanyol Dani Olmo, a nyári U21-es Európa-bajnokság legértékesebb játékosa meg is szerezte a vezetést a Dinamónak: az európai topcsapatok által is hívott fiatal tehetség csúnyán átverte Sigér Dávidot és vágta a labdát védhetetlenül Dibusz Dénes kapujába (1–0).

A folytatásban mérséklődött a horvát fölény és megszűnt a nyomás az FTC kapuja előtt, a magyarok többet birtokolták a labdát, helyzetekig is eljutottak, majd kihagyott zágrábi lehetőségekkel zárult az első félidő.

A második felvonás elején némileg aktívabb volt a Ferencváros, és az 59. percben sikerült is egyenlítenie: Nguen lövését Livakovic kiütötte, Sigér fejese után viszont a labda áthaladt a gólvonalon (1–1).

Ezt követően a várakozásoknak megfelelően ismét a Dinamo irányította a játékot, a Fradin a kapufa is segített, de Dibusznak is voltak jó védései, illetve kisebb szerencsére is szükség volt, hogy az FTC számára kedvező eredmény már nem változott.

A visszavágót jövő kedden 21 órától rendezik a Groupama Arénában. A párharc győztese a BL playoff-körében a norvég Rosenborggal vagy a szlovén NK Mariborral találkozik, a horvát-magyar összecsapás vesztese pedig az Európa Liga playoff-körében folytathatja szereplését az izraeli Maccabi Tel-Aviv vagy a litván FK Suduva ellen.