2024. 04 23.
Béla

Rendkívül nehéz feladat előtt a lányok a vásárhelyi meccsen

2017.01.20 - 12:37

A Marosvásárhelyi Sirius vendége lesz a VSK kosárcsapata. A szatmári alakulatban bemutatkozhat az egyesült államokbeli Danielle Ballard, de akkor kimarad a keretből egy másik idegenlégiós.

A Nemzeti Liga alapszakaszának táblázatára tekintve azt mondhatnánk, hogy a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata egy könnyed sikerre számíthat szombaton Marosvásárhelyen, a Sirius elleni bajnoki mérkőzésen. Viszont a valós erőviszonyok tekintetében, illetve a szatmári játékoskeret egészségi állapotnak a helyzetét tekintve okkal izgulhatunk a VSK-siker miatt.

A vásárhelyiek elvesztették az utóbbi három bajnoki mérkőzésüket, de a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, a CSBT Alexandria és a CSM Târgoviște is megizzadt, hogy két pontot szerezzen a Sirius elleni találkozóból. A háromszékiek odahaza csak öttel, míg a dâmbovițaiak odahaza tíz ponttal verték a vendégeiket, az Alexandria pedig hét pont különbséggel tudott nyerni Marosvásárhelyen. Igaz, a Szatmárnémeti VSK is verte a Maros-partiakat az odavágó találkozón, 76–66 volt a végeredménye a novemberi szatmári bajnokinak. Ezután azonban a Kolozsvári Universitatea kikapott Marosvásárhelyen, és ezután egyre javult a Sirius játéka. Mindez intőjel kell legyen Jose Araujo edzőnek, akinek valamiképpen motiválnia kell a játékosait, hogy negyven percen keresztül a maximumot nyújthassák. Már aki bírja... A lányok ugyanis igen nagy megterhelésnek voltak kitéve az utóbbi hetekben, ugyanis gyakorlatilag három sérült kollégájuk, Baltic, Whittington és Uiuiu „helyett” is játszaniuk kellett. Megnéztük négy alapjátékos átlagos játékidejét, amit a pályán töltött az elmúlt egy hónap alatt: Chastity Reed ezen az öt meccsen átlagban 36 perc 29 másodpercet, Oláh Andrea 36 percet, Laza Enikő 28 perc 8 másodpercet, Morgan Batey pedig 35 perc 36 másodpercet játszott mérkőzésenként. A „rangsorban” Matea Tavic, Flavia Ferenczi, Adina Pop és Szmutku Renáta következnek, de ők legalább egy meccset kihagytak az elmúlt egy hónap során. A számok tükrében elmondható az is, hogy a legjobbkor érkezik Danielle Ballard, aki a távozó Adina Popot helyettesíti majd a játékoskeretben. A mutatói jók, európai tapasztalata is van már, illetve az a tény, hogy az észak-amerikai profi ligában (WNBA) szereplő csapatnál is szerződve van, biztatóan hat a közeljövőre nézve. Ugyanakkor Araujo is döntés elé van állítva minden találkozó előtt, ugyanis a mérkőzéslapra csak öt idegenlégiós nevét írhatja fel. Így Batey, Reed, Whittington, Ballard, Tavic és Baltic közül egy-egy lány a lelátóról nézi majd csapattársai játékát. Vélhetően szombaton KD Whittington (fehér mez) lesz a „hunyó”, ugyanis a pénteken még átesett egy vizsgálaton sérült térde miatt. De a végső döntést a szakvezető fog majd hozni.

A szombati találkozó előtt a VSK 6 győzelemmel és 9 vereséggel a táblázat 6. helyét foglalja el, míg a váráshelyeik 3 győzelemmel és 12 vereséggel az utolsó előtti, 9. pozícióban vannak.