Tivadar
8 °C

Resica vádolt, az Olimpia ünnepelt

2013.11.24 - 14:04

Megtört a jég, a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata négy forduló után ismét bajnoki mérkőzést nyert. Szombaton Csik Tibor vezetőedző legénysége 1–0-ra győzte le a vendég Resicabányai Metalul együttest.

A mintegy 2500 szurkoló előtt rendezett találkozón a hazai Olimpia FC hatalmas lendülettel kezdett, Bujor már a 26. másodpercben közel volt a gólhoz. Alig öt perccel később Zsiga dolgoztatta meg Pascal kapust, a megítélt szögletből pedig Iuhas fejese után a védők mentettek. Túloldalt Bresneni és Vasile jelentettek némi veszély Miron kapujára, de az Olimpia hálója érintetlen maradt. Közben Marian Pană, a Metalul edzője folyamatosan kritizálta a ştefăneşti-i Călin Iulian sípmester munkáját, szerinte a bíró megfosztotta a csapatát egy tizenegyestől. A 45. percben betelt a pohár az Argeş megyei játékvezetőnél és felküldte a lelátóra a resicai szakvezetőt.

Fordulás után is mezőnyfölényben játszottak a „sárga–kékek”, de Svarczkopf nem találta el a célt, Zsiga lövését pedig jó reflexszel védte Pascal. A 77. percben ráadásul emberelőnybe maradt a vendégcsapat, miután a 8. percben csereként beállt Danci a második sárga után piros lapot kapott. A 85. percben – amikor már három vérbeli csattárral játszott az Olimpia – végül megszületett a jól megérdemelt szatmári gól: Bujor 15 méterről laposan lőtt a kapufa tövére, védhetetlenül. A találat után is az Olimpia FC maradt lendületbe, közben a bíró a gyúró Gheorghe Rouát is a tribünbe küldte „szövegelés” miatt, a hosszabbítás első percében pedig Cristian is ki lett küldve korábban az öltözőbe, a Muntean elleni brutális faultja után. Nyolc mezőnyjátékossal a Metalul próbálkozott az egyenlítéssel, ami a meccs utolsó helyzetéből majdnem össze is jött nekik: egy beívelt labdát Gavrilescu fejelt ki a gólvonalról.

„Gratulálok az ellenfélnek, a mérkőzés első negyed órájában remekül játszott, utána egyetlen csapat létezett a pályán, mi – mondta lekezelő hangnemben a találkozó utáni sajtótájékoztatón Pană. – Megérdemelt az Olimpia FC győzelme, ráadásul 99 százalékos bírói segítséget is kaptak. Nem értem, hogy egy ilyen ember, mint ez a bíró, hogy tud tükörbe nézni. Remélem nem teszi meg, mert egy csaló köszönne vissza. Ilyen tiszteletlen embereknek nincs mit keresniük a fociban. Nem adott meg egy tiszta tizenegyest, egyik piros lapot sem értettem, a cserebíró (Valeriu Demian – szerk. megj.) pedig állandóan leste, mikor állok fel, hogy rögtön megszólhasson” – panaszolt Pană, aki kilátásba helyezte, hogy felhagy az edzősködéssel, ha továbbra is meglopják a bírók a csapatát.

„Én soha nem beszéltem a bíráskodásról, most sem teszem. Szerintem ezt a meccset nagyobb különbséggel nyerhettük volna, az első tíz percben már vezethettünk volna. A fiúk odaadása tízest érdemel. De ezzel a győzelemmel még nem ért véget a bajnokság. Egy nagyon fontos siker, de ennek folytatása kell hogy legyen” – mondta Csik Tibi. A gólszerző Vlad Bujor szerint képesek lesznek arra, hogy az idei utolsó három bajnokiból a legtöbbet kihozzák és további kilenc pontot gyűjtsenek a téli vakációig.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET!

Az Olimpia jövő szombaton Marosvásárhelyen játszik, majd az Aradi UTA és a CSU Craiova látogat Szatmárnémetibe.

Liga 2, 2-es Csoport, 13. forduló

Szatmárnémeti Olimpia FC – Resicabányai Metalul 1–0.

Szatmárnémeti Olimpia Stadion, 2500 néző

Vezette: Călin Iulian (Ştefăneşti).

Gólszerző: Bujor (85. perc).

Kiállítva: Danci (77. perc), Cristian (90+1. – mindkettő Metalul).

Olimpia FC: Miron – Muntean, Bălău, Ene, Iuhas, Gavrilescu, Svarczkopf (Feier 65. perc), Villand, Zsiga (Molnar 75.), Lemac (Roatiş 78.), Bujor. Vezetőedző: Csík Tibor.

Metalul: Pascal – Cristian, Popescu, Potopea, Vătăjelu, Vasile, Bresneni, Neagoe (Danci 8. perc), Szabó (Oară 37.), Stoica (Vastag 46.), Staicu. Vezetőedző: Marian Pană (kiállítva)